Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yan gelip yatıyorlar

AK Parti adayı Yıldırım, Başkan Kocaoğlu'na Menemen'den yüklendi: Ben denizin altında iki kıtayı birleştirdim, sen Bornova'dan Kemer'e otobüsü getiremiyorsun

Giriş Tarihi: 5.3.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, Menemen Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını yaptı. Yoğun ilginin olduğu açılışta konuşan Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu eleştirdi. Asarlık ve İnönü Mahallesi'ne gittiklerini, çok güzel programlar yaptıklarını söyleyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şu an burada adeta küçük bir miting yaşanıyor. Bu sevginiz, heyecanınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Menemen verimli topraklarıyla tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Seçimlere 27 gün kaldı. İnşallah 27 gün sonra yine burada kutlama yapacağız. İzmir'in 30 ilçesine, mahallelerine, köylerine nereye gidersek gidelim, vatandaşlardan hep aynı şikayetleri dinledik. Bana gelip 'Bakanım bu şehir kocaman bir köye dönüştü. Burası ne zaman düzelecek?' diyorlar. Bunu söyleyince beyefendiler kızıyor. 'İzmir'e neden böyle söylüyorsun. İzmir'i neden köye döndürüyorsun' diye sitem ediyorlar. Ben de diyorum ki 'Çalışsaydın, hizmet etseydin de İzmir bu hale gelmeseydi.' Kocaoğlu'nun 'İzmirliyiz yaparız' sloganına da gönderme yapan Binali Yıldırım, "Ne yaparsın bol bol laf yaparsın, yan gelip yatarsın. Dünyada çöpü vahşi bir şekilde depolayan başka bir yer kalmadı. İzmir'e layık gördüğünüz çöp dağları mı? O halde İzmirli bunun hesabını 30 Mart'ta soracak. Bunlar sürekli mazeret üretiyorlar. Yapamadığına mutlaka bir engel olan vardır. Bazen 'Hükümet engel oldu' derler. Bazen 'Yağmur yağdı, sele gitti' derler. Her gün bir bahanenin arkasına sığınıp günlerini gün ederler. Ama artık sayılı günleri kaldı. İzmirliler bunları uzun bir tatile gönderiyor" dedi.

"90 DAKİKA KALACAK"
Ben denizin altında iki kıtayı birleştirdim. Sen Bornova'dan Kemer'e otobüsü getiremiyorsun" diyen Yıldırım, şöyle dedi: "1414 proje açıkladık. 'Bu projeler hayal' dediler. Her şey hayalle başlar. Sultan Abdülhamit hayal etti, torunları o hayali gerçeğe dönüştürdü. Ne yaparsa yapsınlar Türkiye'nin aydınlık yarınlarını engelleyemezler. Hesabı İzmir kesecek. Menemen'de Mehmet Kaplangı 30 Mart'ta sizlerin desteğiyle işbaşına geçecek. O zaman Menemen hizmetin ne olduğunu görecek." Yıldırım, "Bizim için, '90 dakikayı kaldıracaklar' diyorlar. Kocaman bir yalan. Yalan, yalan, yalan. 'Belediyedeki çalışanları işten çıkaracaklar' diyorlar. O da yalan. Gözünüze dizinize dursun. Bu kadar yalan olmaz. El insaf. Biz çalışanların ekmeğiyle aşıyla oynamayız. İşine aş katarız. 11 yıl Ulaştırma Bakanlığı yaptım. 100 bin kişiyle çalıştım. Gidin bakın orada bir kişi işinden olmuş mu? Bizim işimiz hizmet. Biz insanlarla uğraşmayız. Projelerle uğraşırız" diye konuştu. Yıldırım, 2004'te CHP Menemen Asarlık beldesi belediye başkan adayı Mehmet Çakmak'ı AK Parti'ye geçmesinden dolayı kutladı. Çakmak, ise CHP'de bir türlü rahat edemediğini, kendini doğru bir şekilde kendimi ifade edemediği için AK Parti'ye katıldığını söyledi, "Büyük hatadan döndüm. Bundan sonra AK Parti'de siyaset yapacağım. Bakanımın emrindeyim" dedi.

ŞAFAK ZİYARETİ
Şafak vakti Buca'daki Balık Hali ile Sebze ve Meyve Hali'ne sürpriz bir ziyaret yapan Yıldırım, esnafın alkışlarıyla karşılandı. Balık Hali'nde açık artırmaya katılan Yıldırım, bir kasa sardalyenin satışını yaptı. Çilek kasalarını da el arabası ile taşıyarak esnafa yardımcı olan Yıldırım, Balık Hali esnafıyla çorba içti, kahvaltı etti. Daha sonra İzmir Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği üyeleriyle bir araya gelen Yıldırım, sorunları dinledi. Anadolu'nun tıkanan damarlarını açtığını kaydeden Yıldırım, şunları söyledi: "İzmir'de yanlış bir şey değil, yanlışlar zinciri var. Bir arkadaşımız, 'Pazar yerleri kalkıyor. Hükümet böyle istedi' diyor. İnsanlar buna inanmış. Buca'da bir semt pazarının kaldırılması veya kurulmasında hükümet neresinde olabilir. Bu bir akıl tutulması. En kolay iş suçu ve sorumluluğu başkasına atmaktır. Başarısızlığın sahibi olmaz. Başarı olunca herkes yarış eder."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yan gelip yatıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN