Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medical Park bir hedef daha aştı

Medical Park İzmir Hastanesi'nin ilk yılında kalite denetiminde en yüksek puanı aldığını belirten Dr. Zeki Hozer, "Şimdi de JCI akreditasyonuna kavuştuk" dedi

Giriş Tarihi: 6.3.2014
Sağlık akreditasyon şirketi Joint Commission International, Medical Park İzmir Hastanesi'ne sağlıkta kalite konusunda akreditasyon verdi. 90 ülkede hizmet veren şirketin yetkilileri Medical Park İzmir Hastanesi'nde kalitenin her geçen gün arttığını belirttiler. Medical Park İzmir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Zeki Hozer de, "JCI, kuruluş ve derneklerin gözetiminde, tüm dünyadaki sağlık kurumlarını, bağımsız olarak denetleyen ve akredite eden bir kuruluş. Her ne kadar, ilk kuruluş yıllarında (1951), ABD'deki sağlık hizmeti için kalite ve standartları belirleme amaçlı çalışmalarına başlamışsa da, zamanla, uluslararası ölçekte bir akreditasyon veren evreye ulaştı" dedi. Medical Park İzmir Hastanesi'nin, Medical Park Hastaneler Grubu'nun, Ege Bölgesi ve İzmir'in en büyük özel hastanesi olarak 17 Ekim 2011'de açıldığını belirten Hozer, şöyle devam etti; "244 yatak, 11 ameliyathane, 78 yoğun bakım yatağı ve 45 bin metrekare kapalı alan ile hizmet veriyoruz. İlk yılımızda Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı ve tüm ülkedeki hastaneleri kapsayan kalite denetimlerinde en yüksek puanı alarak birinci olduk. İkinci yılımızda da JCI akreditasyonuna kavuştuk."

'SAĞLIK TURİZMİNE KATKI'
Uluslararası sigorta ve kuruluşlarda farkındalıklarının artırılması ile sağlık turizmi potansiyellerinden maksimum yararlanma stratejilerinin birbirini tamamladığını da belirten Hozer, "Sonuç olarak, Medical Park İzmir Hastanesi olarak, İzmir'den başlayan lokal yolculuğumuzun global ölçekteki performansı için, bir hedefi daha geride bırakmış olmanın mutluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medical Park bir hedef daha aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN