Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önceliğimiz kadınlarımız

AK Parti Büyükşehir adayı Yıldırım, İzmirli kadınların iş ve sosyal hayatta çok etkin olduğunu söyledi, "Hizmet yürüyüşümüzde her zaman kadınlarımızın bilgisinden, rehberliğinden istifade edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 6.3.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Başkan adayı Binali Yıldırım, İzmirli kadınların tuttuğunu koparan, istediğini yaptıran bir özelliği olduğunu söyledi, "Son 2,5 yıldır İzmir'de olmanın tecrübesiyle diyorum ki; İzmir kadınları iş ve sosyal hayatta çok önemli. Gelecek hizmet yürüyüşümüzde her zaman kadınlarımızın ilgisinden, rehberliğinden istifade edeceğiz. Bir işe kadın eli değerse; o iş sona erer ve başarıyla noktalanır" dedi.

EBSO'DA BULUŞTULAR
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın, Ege İş Kadınları Derneği üyeleriyle bir araya geldiği EBSO'daki toplantıya katılan Yıldırım, İzmir'in ilklerin şehri olduğunu kaydetti, kentin şanlı geçmişinin son 10 yılda yereldeki kalkınmada yarıştan düşmesiyle birlikte kaybolduğunu dile getirdi. "İzmir'in dünyada ve Türkiye genelindeki bilinirliliği, farklılığı var. Ancak ne yazık ki şehrin içinde bulunduğu durum çok parlak değil. İzmir'in hak ettiği yer burası değil" diyen Binali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmirli kadınlar çalışkan, çok başarılı, özgüveni çok fazla. Herşeyi rahatlıkla yüzümüze söylüyorlar. Bu önemli bir farklılık. Gelecek hizmet yürüyüşümüzde kadınlarımız hep yanımızda olacak. Bizim listelerimizde 117 meclis üyesi adayımız kadın. Bornova, Menderes, Güzelbahçe ve Seferihisar'da liste başı konumdalar." İzmir'de 1828 yılında yaşanan bir olayı örnek gösteren Yıldırım, ekmek zammına karşı ayaklanan erkeklerin çözemediği sorunu, kadınların devreye girerek 3 gün içinde çözdüğünü ve ekmek zammını geri aldırdıklarını kaydetti. Kadın eli değen işlerin başarıya ulaştığını ifade eden Yıldırım, İzmir'deki kadınların başarılı olması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi. AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, İzmir'de 10 yıl belediye başkanlığı yapan Osman Kibar'ı anma etkinliğine de katıldı.

AK KADINLAR KONSERDE BULUŞACAK
AK Parti İzmir İl Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlenen etkinlikte ünlü sanatçılar Rafet El Roman ve Muazzez Ersoy sahne alacak. 8 Mart Cumartesi günü saat 13.00'te Karşıyaka Arena Spor Salonu'ndaki konsere, AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım da katılacak. AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özen Kızılırmak, "Rafet El Roman ve Muazzez Ersoy konserinde kadınlarımızla bir araya geleceğiz. Kadınlarımızın toplumsal hayata katılımının, toplumsal barış ve ülke kalkınmasının en temel şartlarından biri olduğu inancındayız" diye konuştu.

OSMAN KİBAR ANILDI
İzmir' de 1963- 1973 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan Osman Kibar, kabri başında düzenlenen törenle anıldı. törene emekli Vali Kamil Acun, işadamı aynı zamanda Osman Kibar'ın torunu Mahmut Özgener, İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, AK Parti Bornova adayı İlhan Kaya, İzmir'i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu başta olmak üzere İzmirliler katıldı. Özgener, dedesini her zaman gururla andıklarını söyledi, "Osman Kibar denince kimi zaman hüzünlenip kimi zaman gülüyoruz. Ama hep keyifle anıyoruz. Dedem, İzmir'e önemli hizmetler etti. Bize de çalışkan bir dedenin torunları kimliğini bıraktı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önceliğimiz kadınlarımız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN