Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Karşıyaka, farkını açık ara gösterecek"

Giriş Tarihi: 7.3.2014

CHP Karşıyaka adayı Akpınar'ın saha çalışmalarına İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da destek verdi. Akpınar'ın seçimi kazanacağını inandığını belirten Balbay, "Hedef yüzde 70" dedi

Yerel seçimlerde 'rekor oy' parolasıyla hazırlanan CHP Karşıyaka Belediye Başkan adayı Hüseyin Mutlu Akpınar'a bir büyük destek de İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'dan geldi. Akpınar'ın saha çalışmalarına katkı koymak isteyen Balbay, CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Toplantıya partililer ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ziyaret sonrası Karşıyaka Nikah Salonu'nda panel gerçekleştirildi. Partililere seslenen Mustafa Balbay, Karşıyaka'da seçimi kazanacaklarına yürekten inandığını söyledi ve en az yüzde 70 oy oranı beklediğini ifade etti, "Bana göre Karşıyaka'da seçim bitmiştir. Hüseyin Mutlu Akpınar'ın başarılı olacağını biliyorum. Çünkü genlerinde mücadele ve başarı var. El ele verelim ve tüm Türkiye'yi Karşıyaka gibi yapalım" dedi.

PANELE KATILDILAR

CHP adayı Hüseyin Mutlu Akpınar da yerel seçimlerde Karşıyaka'nın farkını ortaya koyacaklarını söyledi, "25 yıldır CHP'nin ferdiyim. Çok acı yaşadım ama hiç yılmadım. Çok barikat yıktım, geçtim. Engel koymaya kalkan olursa, yine yıkar geçerim. Ben klasik bir belediye başkanı olmayacağım. Karşıyaka'nın farkını bir kez daha tüm Türkiye'ye göstereceğiz. Örgütümüzle birlikte çıtayı daha da yükselttik. Örgüt içinde kırılganlık olacağını düşünenler yanılacak. Tek yürek olarak, Karşıyaka semalarına CHP bayrağını yeniden dikeceğiz. Rekor bir oy oranı ile ipi göğüsleyeceğimize inanıyorum. Bu sayede, diğer illere de önemli bir mesaj vereceğiz" diye konuştu. Balbay ve Akpınar, örgüt ziyaretinin ardından, CHP İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen panele katıldı. Partililer, vatandaşlar ve sivil toplum örgütleri ile yapılan buluşmada İlçe Başkanı Ali Karaege de yer aldı. Panelde konuşan Akpınar, "Yerel yönetimi yaşadığımız kentin en büyük sivil toplum örgütü haline getireceğiz.Yeşili artıracak, insana saygılı, hayvana saygılı bir yönetim sergileyeceğiz. Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşayacağız" dedi. Akpınar ve Balsay daha sonra Girne ve Örnekköy seçim ofislerinin açılışını yaptı. Girne seçim bürosu önüne akın eden vatandaşlar sevgi gösterilerinde bulunurken, balkonlarından bayrak ve Atatürk posteri sallayan Karşıyakalılar da dikkat çekti. Beyaz güvercin uçuran ikili, yerel seçimlerin son derece önemli olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Karşıyaka, farkını açık ara gösterecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN