Söz verince yaparım

AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, İZTAD yöneticileriyle buluştu, "Umut tacirliği yapmam. Yapmayacağım şeyin sözünü vermem. Bir şeye söz verdiğim zaman da, mutlaka yerine getiririm" dedi

Giriş Tarihi: 7.3.2014
AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, İzmir Toplu Taşımacılık ve Servis Hizmetleri Derneği'ni (İZTAD) ziyaret etti, "Yapmayacağım işin sözünü vermem, yapacağım dediğimi de mutlaka yaparım" dedi. Seçim öncesi dahi olsa, umut verici sözler vermeyeceğini anlatan Yıldırım, "Kimsenin hoşuna gidecek diye yapmayacağım hiçbir şeye 'yaparım' demem. Umuda yolculuğa çıkarmayız. Ne yapılacaksa yaparız. Ben İzmir'i seçtim, seçme sırası İzmir'de" diye konuştu. Ziyarette, İZTAD Başkanı İsmail Cirit'in yaşadıkları sıkıntılara yönelik hazırladığı dosyayı alan Yıldırım, İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş'ın da katıldığı toplantıda önemli mesajlar verdi. Gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir kent bırakmak için bugünden güzel adımlar atılması gerektiğini söyleyen Yıldırım, İzmir'in vizyon sahibi yöneticilere ihtiyacı olduğunu kaydetti, sözlerini şöyle sürdürdü: "Nereye giderseniz gidin, her yerden aynı çığlık yükseliyor. İzmir sahip olduğu potansiyele rağmen, bu görüntüleri hak etmiyor. Kentte yağmur yağıyor, sel su baskınları yaşanıyor. Şimdiye kadar çok çalıştık. Bundan sonra da işin uzmanlarıyla çok çalışarak İzmir'e hizmetlerimizi yapacağız. Toplu taşıma ve servis işini size bırakacağız. Biz sosyal sorumluluk gerektiren şeyleri yapacağız. "

'BÜYÜK KISMI BAŞLADI'
İzmir için her zaman güzel projelerinin olduğunu vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti; "Çok güzel planlarımız, çalışmalarımız var. Biz hazırız. 11 yıldır çalışıyoruz. İzmir'i dünyaya açacak, Türkiye'nin göz bebeği yapacak projelerimizin bir kısmı devam ediyor, büyük kısmı da hazır. 25 milyarın üzerinde başlamış projelerin İzmir ekonomisine sağlayacağı istihdam 120 bin. 1414 projeyle İzmir'e yapacağımız yatırım 65 milyar lira. Bunun sağlayacağı istihdam da 170 bin. İkisini topladığınızda 100 milyarı aşan harcamayla 300 bine yaklaşan istihdamdan bahsediyoruz. Bunlar olduğu zaman İzmir güzelleşecek. Yerel ekonomide canlanma olacak. İzmir'in yıllardır beklediği, özlediği iş ve hizmet gerçekleşmiş olacak. Farklı siyasi eğilimlerde de olsanız, bugün İzmir'in geleceğinin karar günüdür. Biz her zaman çözüm odaklı çalıştık. Gelecek sizsiniz ve kararı vereceksiniz."

İTO BAŞKANI DEMİRTAŞ, BAŞARILAR DİLEDİ
İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Binali Yıldırım'ın İzmir'e önemli hizmetleri olduğunu kaydederek, başarılar diledi. Demirtaş, "Yatırımcı ve yaptırımcı bakanımızdan önce İzmir'de kruvaziyer turizmi yoktu. Kendisine gittik, liman ücretlerini anında çözdü, düşürdü. Kendisinin başkan olması durumunda çok başarılı hizmetlere imza atacağına inanıyorum" dedi. İşadamı Erol Günaydın da Yıldırım'a ziyaretleri için teşekkür etti, "Sizin zor söz veren ama söylediğini yapan biri olduğunu biliyoruz. Çalıştaylarda bizimle beraber çalışma sözü istiyorum. Başkan seçilirseniz, meslek örgütleri olarak yer almak istiyoruz" diye konuştu. Bu konuda mutabık olduklarını ifade eden Yıldırım, şunları söyledi: "Hiçbir sorun yok. Benim çalışma şeklimi taşımacılık sektörü yakından bilir. Sizin işinizi ben sizden iyi bilemem. Benim şöyle bir özelliğim var. 'Hepimiz mutabıkız' dediğiniz zaman, sizin dediğinizi yapıyorum. Aramızda 'görüş ayrılığı var' diyorsanız, kararı kendim veriyorum. Bugüne kadar bu yaptığımın zararını hiç görmedim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söz verince yaparım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN