Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aslan projeleri

Giriş Tarihi: 8.3.2014

DSP Bayraklı adayı Hüseyin Aslan, teleferik hattından eğlence ve spor adasına yaşayan çarşıdan kentsel dönüşüme 200'ü aşkın projeyi kamuoyuyla paylaştı

DSP Bayraklı Belediye Başkan adayı ve Ege- Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, projelerini Tepekule Kongre Sergi ve İş Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Aslan, Bayraklı'yı marka kent yapacak teleferik hattından eğlence ve spor adasına 5 adet vizyon projesinin yanı sıra 200'ü aşkın da sosyal, kültürel ve ekonomik içerikli projeyi kamuoyuyla paylaştı. Smyrna Meydanı'nı yeniden düzenleyerek, Bayraklı'ya tarihi kent kimliği kazandıracağını söyleyen Aslan, "Ayrıca İzmir'in en büyük kent meydanını yapacağım. Barış Anıtı'ndan bir teleferik hattı kurarak, Bayraklı'yı hem kentsel yaşam hem turistik alanda bir cazibe merkezi haline getireceğim. Sevgi Yolu Çarşısı'nı da yeniden düzenleyerek, 24 saat yaşayan alışveriş merkezi yapacağım. Körfezde bir eğlence adası ve deniz suyu havuzu inşa edeceğim" dedi.

İŞSİZLİK KALKACAK
Öncelikle ilçede olmayanları tespit etmekle işe başladıklarını kaydeden Aslan, şunları söyledi: "Bayraklı'da insan odaklı bir yönetim yok. İnsanları öteki görmeyen bir anlayış yok. Demokrasi, iş, aş, eğitim, sağlık, altyapı, otopark, yol, yeşil, sinema, tiyatro, park, gençlere destek, aidiyet duygusu yok. Tüm bunları birleştirdiğimizde de Bayraklı'da geleceğe güven yok. İşte biz tüm bu yokları varlığa dönüştürmek için yola çıktık." Bayraklı'da halka rağmen iş yapılmayacağını, fırsatçılara göz açtırılmayacağını vurgulayan Aslan, "Sen benden değilsin, beriki Türk değil. Sen Sünni'sin sen Alevi'sin sen Uşaklısın sen Erzurumlusun demeyeceğiz. Kavga etmeyecek, uzlaşacağız. Tehdit etmeyecek, ikna edeceğiz. Ben yaptım oldu anlayışını sonlandıracağız. Dost kapısı belediye uygulamasını başlatacak, mahalle komiteleri oluşturacak, muhtarlar ve dernek masalarını aktif hale getireceğiz" dedi. Aslan, işsizlik konusunda çok hassas olduklarını, ilçede sayısız işsiz genç bulunduğunu da söyledi. Aslan, şöyle konuştu: "İşsize İş Kazandırma Projesi'ni derhal hayata geçireceğiz. Zor durumdaki işletmelerimize, esnafımıza ve hiçbir geliri olmayan ailelere de belli bir limite sahip Dayanışma Kartları vereceğiz. Sağlık hizmetlerini ilçenin her noktasına hakim kılacak, kültür sanat projeleri ile sosyal yaşamı renklendireceğiz." Kentsel dönüşümde hak ve halk temelli dönüşüme imza atacağını söyleyen Aslan, "Hak sahibi proje ve planlarda söz sahibi olacak, borçlanmayacak, beklemeyecek, rantçılara kurban edilmeyecek, karardan uygulamaya sürecin her aşamasında yer alacak."

HÜSEYİN ASLAN, BABASINI KAYBETTİ
Hüseyin Aslan, babasını kaybetti. Baba Mehmet Aslan, kaldırıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı, dün saat 12.00'da yaşamını yitirdi. 88 yaşında yaşama veda eden Mehmet Aslan'ın naaşı bugün Narlıdere Şehitlik Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından memleketi Uşak'ta toprağa verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslan projeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN