Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İthal aday' göndermesi

AK Parti Karşıyaka adayı Kemerli, CHP'li rakibi Akpınar'ı eleştirdi, "İkameti Konak'ta olduğu için kendisine bile oy veremeyecek. Bu örgüte resmen saygısızlıktır" dedi

Giriş Tarihi: 8.3.2014
AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan adayı Tanfer Kemerli, Karşıyaka Örnekköy Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada CHP'nin Karşıyaka adayı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın kendisi hakkındaki eleştirilerine cevap verdi. Akpınar'ın, "Gemiyi seçim merkezi yapmışlar. Seçimlerde alacakları oy oranından sonra, herhalde o gemiyle Karşıyaka'dan kaçma hazırlığı yapıyorlar" şeklindeki açıklamasını değerlendiren Kemerli, CHP adayının hezeyan içerisinde olduğunu belirtti. Karşıyaka'nın sokaklarında büyüdüğünü, bu ilçeyi her şeyden önce bir sevda, bir tutku olarak gördüğünü hatırlatan Kemerli, "Karşıyaka benim memleketim, aşkım, sevdam, tutkum. Ben dün olduğu gibi bugün de, yarın da, seçimin sonucu her ne olursa olsun Karşıyaka'da olacağım. Ben Sayın Akpınar gibi Konak'tan misafir olarak Karşıyaka'ya gelmedim. Tanfer Kemerli'yi Karşıyaka'daki okul arkadaşlarına, komşularına, dostlarına sorsunlar, Karşıyaka sevdamı onlar anlatacaktır" dedi.

'HÜZÜNLE BAKACAK'

Akpınar'ın 30 Mart sonrası Karşıyaka'dan arkasına bakmadan kaçacağını söyleyen Kemerli, "Ben Sayın Akpınar'ın Karşıyaka'da bir dostu, okul arkadaşı, komşusu varsa onlara da bazı sorular sormak isterim, ancak biliyorum ki Karşıyaka ile tek bağlantısı, şu an içerisinde bulunduğu 'ithal aday' olma durumudur. Göztepe taraflarındaki ikametgahından hüzünlü bir şekilde Karşıyaka'ya bakacak olan kendisidir. Bunu herkes çok net bilmektedir" diye konuştu.

"ANLAYIŞ YANLIŞ"

CHP adayı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın Konak'tan adaylık başvurusunda bulunduğunu, ikametgahının da halen orada olduğunu, dolayısıyla oyunu da Konak'ta kullanacağını hatırlatan Kemerli, şöyle devam etti; "Ne hazindir ki, Akpınar kendisine oy bile veremeyecek. İkametgahı Konak'ta olduğu için oyunu Karşıyaka'da değil, Konak'ta kullanacak. Karşıyaka'da oturmayan, ilçemizin seçmeni olmayan birisini getirip CHP'den aday yaptılar. Bu CHP'nin Karşıyaka İlçe Örgütü'ne, tabanına, Karşıyakalılara saygısızlıktır. CHP, 'Odunu koysam seçilir anlayışı' ile hareket ediyor. Karşıyakalılar buna geçit vermez. Kimse kendisini Karşıyakalıların iradesinin üzerinde görmesin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İthal aday' göndermesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN