Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anlatacağı hizmet yok

Giriş Tarihi: 11.3.2014

AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Yıldırım, "Rakiplerimiz, hizmetleri anlatma dışında her şeyi konuşuyor. Çünkü anlatacakları bir hizmet yok. 10 yıldır mağduriyet siyaseti yapıyorlar" dedi

AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Seferihisar'da artık laf değil, hizmet etmenin şart olduğunu vurguladı, rakiplerinin hizmetleri anlatmak dışında her şeyi konuştuğunu söyledi, "İzmir'e kale diyorlar. Tamam İzmir kale olsun da ortada kaleci yok. Hizmet yok, hizmet edecek ekip yok. İzmir hizmetsizlikten yorgun ve bitkin düştü. Neyi anlatacaklar? 10 yıldır bitmek bilmeyen metroyu mu? Teleferiği çalıştıramadıklarını mı? 'Temizleyeceğiz, yüzülecek' dedikleri körfezi mi? Hiçbir şey yapamadıklarını mı anlatacaklar. Anlatacak bir şeyleri yok. Ama merak etmeyin, İzmir'i hep beraber ayağa kaldıracağız, dünya kenti yapacağız" dedi.

'EKİP YOK, İŞ BİLMİYORLAR'
Seferihisar'da AK parti adayı Hamit Nişancı ile birlikte yaklaşık 4 bin kişinin karşısına çıkan Yıldırım, coşkulu kalabalığa seslendi. Yıldırım, şunları söyledi: "İlçenin 10 yıldır konuşulan sorunları var. İş yapmayan, konuşmaktan yorulan yönetimi 30 Martta uzun bir tatile çıkaralım. Sığacık'ta yat limanı yaptık. Gelen misafirlerinizi karşılayacağınız şekilde düzenledik. Yolunu da yapacağız. Sizin yürüyüş yolunuz haline gelecek. Ürkmez beldesine de yat limanı yapıyoruz." Seferihisar'da su fiyatlarının yüksek olduğunu anlatan Yıldırım, 30 Mart'tan sonra bu konuyu da gözden geçireceklerini kaydetti, "Verilmeyen hizmetin ücreti olmaz. Hizmeti layıkıyla vermeyeceksin, bir de ücretini fazla alacaksın" diye konuştu. İzmir'de 10 yıldır mazeret mağduriyet ve mecburiyet siyaseti yapıldığını savunan Binali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü; "Artık mağduriyet yok, mazeret yok, mecburiyet yok. İzmir Türkiye'nin, Akdeniz'in incisi olacak. İzmir'de ideolojik siyaset gidecek, hizmet siyaseti kazanacak. 10 senedir korku siyaseti üreterek İzmir'i hizmetsizliğe mahkum etmeyi bırakın artık. Hükümet olarak İzmir'e 10 yılda 15,5 milyar lira yatırım yaptık. Belediye bütçesinin yüzde 91'i Ankara'dan geliyor. Bütçenin yarısı yatırım bütçesi. Çünkü iş bilmiyorlar, ekipleri yok. 'Hayat İzmir' dedik, 1414 proje ile yola çıktık. Bizim projelerimizde 170 bin hemşehrimize iş, aş var." Yıldırım, üstü açık seçim otobüsüyle Ürkmez'e geçti, seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Yine seçim otobüsü ile Bornova'ya hareket eden Yıldırım, Başkan adayı İlhan Kaya ile birlikte Karadenizliler Derneği'nin düzenlediği toplantıya katıldı. Rafetpaşa Mahallesinde seçim bürosu açılışında gençlerle buluşan Yıldırım, Manavkuyu'da da seçim bürosu açtı.

'SORUNLAR, HALININ ALTINA SÜPÜRÜLMÜŞ'
Urla Zeytinalanı'nda seçim ofisi açan Yıldırım, Urla adayı Erşan Eroğlu ile birlikte vatandaşlara seslendi. Hamaset ve husumetin olmadığı ve projelerin konuşulduğu yapıldığı bir yönetimin İzmir'de olmasının gerekli olduğunu ifade eden Yıldırım, 'O engel oldu', 'bu engel oldu' söylemleriyle işler yapılmıyor" dedi. Sabah da sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya gelen Yıldırım, projelerini anlattı, "Bizim projelerimiz 4 milyon İzmirliyi kapsıyor. Herkese dokunan ve şehri ileri taşıyacak projeler. Projelerimizde herşey var, mazeret yok. Söylediklerimizi yaparız" diye konuştu. Zeytinalanı'nda Seçim Koordinasyon Merkezi'ni açan Yıldırım, İzmir'de sorunların halının altına süpürüldüğünü söyledi, "İzmir'in dışında olanların hayaliyle, gelip görülen İzmir arasında büyük fark var" diye konuştu.

ZÜBEYDE HANIM GEMİSİ İZMİR'DE
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından restore edilerek müze haline getirilen Zübeyde Hanım Gemisi, İzmir'e geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hurdaya ayrılan şehir hatları vapuru, AK Parti Büyükşehir adayı Yıldırım'ın Bakanlığı döneminde verdiği özel talimatla müze yapıldı. Gemide 1 müze, 1 Zübeyde Hanım Köşesi, 2 eğitim salonu, 1 atölye bulunuyor. Pasaport Kıyı Şeridi ve Karşıyaka'da dönüşümlü olarak konuşlandırılacak gemi yarın törenle ziyarete açılacak.
Onur TUNGUT / İZMİR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anlatacağı hizmet yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN