Biz hizmet dedikçe minderden kaçıyor

AK Parti adayı Yıldırım, 1 milyar 600 milyon liraya mal olacak Bayraklı Sağlık Kampüsü'nün temel atma töreninde, "Bizimle kimse hizmette yarışamaz. Biz hizmet dedikçe, lafı değiştiriyorlar" dedi

Giriş Tarihi: 13.3.2014
Bayraklı Sağlık Kampüsü'nün temel atma töreninde konuşan AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım yerel yönetimi eleştirdi, "İzmir artık büyük bir köye dönüşmekten siz kurtaracaksınız" dedi. 2060 yatak kapasiteli, 7 hastaneden oluşan ve Türkiye'nin en büyük, dünyanın ilk 10'u içinde olan, 3 yıl içinde bitirilmesi planlanan Bayraklı Sağlık Kampüsü'nün temel atma törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Vali Mustafa Toprak ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yıldırım, 'İzmir seninle gurur duyuyor' sloganları eşliğinde konuşmak üzere platforma geldi. Yıldırım, "Bugün İzmir çok önemli bir hizmetin başlangıcı için burada toplandı. İzmir'in en büyük şehir hastanesi burada kuruluyor. Bu arazide adeta bir sağlık şehri kuruluyor. Bu bir hastane değil. Hastane içinde hastaneler var. 7 tane hastane burada kuruluyor. Son 11 yıl içinde Sayın Bakanım Türkiye'de dilden dile Anadolu'nun her köşesinde konuşulan iki alan var. Bunlardan biri sağlık, diğeri ulaşım. Ulaşımda da sağlıkta da Türkiye çağ atladı. Sağlıktaki devrim, değişim sadece Türkiye'nin değil, bütün dünyanın gıpta ile baktığı değişikliklerdir" diye konuştu.

"O GÜNLER GERİDE KALDI"

Artık hastane ve hasta ayrımının, hastaların hastanede tutsak haline gelmesinin ortadan kalktığını söyleyen Binali Yıldırım, "İlaçların reçete ile verildiği, vatandaşların gece yarıları kuyruğa girme dönemi tarihe karıştı. Bu hastanede bir yataklı, iki yataklı, refakatçi için kalacak odalar var. Bir insan evinde nasıl rahat ediyorsa, hastanede de her türlü imkan var. Bizi iktidar yapan milletimize teşekkür ediyoruz. Takımımızın lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz. Sağlık olsun demekle sağlık olmuyor. Gereğini yapmak lazım. Sağlık Bakanlığı sadece İzmir'e 1 milyar liralık yatırım yaptı. Şu şehir hastanesi 1 milyar 600 milyona mal olacak. Helal olsun İzmirlilere" dedi.

"SİZ KURTARACAKSINIZ"
"İzmir artık büyük bir köye dönüşmekten siz kurtaracaksınız" diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "30 Mart'ta İzmir'in aydınlık günleri başlıyor hemşehrilerim. 30 Mart'ta istikrarın ve güvenin oylaması olacaktır. Biz İzmir'e hizmet dedikçe rakiplerimiz minderden kaçıyor. Hemen bildik boş lafları söylüyorlar. Çünkü İzmir'e 10 senedir laftan başka hiçbir şey yapmadılar. Bunu İzmir biliyor, dünya alem biliyor. Daha çok çalışacağız. 30 Mart'a kadar daha çok hizmetlerimizi Hayat İzmir 1414 proje ile anlatacağız. İzmir'in aşını işini ekmeğini nasıl büyüteceğimizi 30 Mart'tan sonra İzmirli hemşehrilerimiz bizi yetki verirse nasıl başaracağımızı görecekler. Büyük Atatürk'ün bize işaret ettiği çağdaş uygarlık seviyesine ilerleyeceğiz. Bu duygularla İzmirimize kazandırılan muazzam tesisin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz hizmet dedikçe minderden kaçıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN