'Çiğli'de çöp sorunu boynumun borcudur'

AK Parti Çiğli adayı Yılmaz, ilçenin kanayan yarası hakkında açıklamalarda bulundu, "Artık bu çileyle anılmaktan bıktık. Yönetime geldiğimizde ilk olarak bu soruna yöneleceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 13.3.2014
Seçim çalışmalarına hemşeri derneği ziyaretleriyle devam eden AK Parti Çiğli Belediye Başkan adayı Adnan Yılmaz, Ege Denizlililer Derneği'nin açılışına katıldı. Derneklerin yaygınlaştırılması ve gelişim gösterebilmesi için elini taşın altına sokmaya hazır olduğunu söyleyen Yılmaz, ayrıca Çiğli'nin çöp sorunu hakkında da açıklamalarda bulundu, "Artık güzel ilçemin bu sorunla anılmasından bıktım. Yönetime geldiğimde bu sorunu çözmek boynumun borcudur" dedi.

KÜLTÜR KAYNAŞMASI

Derneğin açılış kurdelesini kesen AK Partili Yılmaz, kendisinin de eski bir dernekçi olduğunu belirtti, 1995 yılında açılan Çiğli Sanayiciler ve İş adamları Derneği'nin Kurucu Başkanı olduğunu hatırlattı. Açılış sonrası bir konuşma gerçekleştiren Yılmaz, "Derneklerin yaygınlaşması, gelişim göstermesi konularında üzerimize düşeni yapmaya, elimizi taşın altına sokmaya hazırız. Ege Denizliler Derneği açılışı, tüm Çiğli'ye ve Türkiye'ye hayırlı olsun" dedi. Derneklerle ilgili olarak çok önemli çalışmalarının olduğunu söyleyen Adnan Yılmaz, farklı kültürlere sahip olan derneklerin bir araya gelip bir kültür kaynaşması içerisinde olacaklarını belirtti, "Derneğe sahip çıkmak ve o derneği ayakta tutmak maalesef yeterli kalmıyor. Derneği yaşatmak ve amacına uygun kullanmak için genç nesillere yönelik uygun bir altyapının oluşturulması gerekiyor. Biz her türlü dernekçilik faaliyetlerini desteklemeye hazırız" diye konuştu. Açılış sonunda ilçede dernek ziyaretlerine devam eden AK Partili Adnan Yılmaz, Karslılar Derneği'nde de temaslarda bulunarak üyelerle bir araya geldi. Çiğli'nin birçok mahallesi için kalkınma planları olduğunu söyleyen Yılmaz, Çiğli'nin çöple anılmasını artık kabul edemediğini söyledi. Yönetime geldiğinde çöp sorununu kesinlikle çözeceğini ifade eden Yılmaz, "Bu sorunu çözmek boynumun borcudur" dedi. Çiğli'yi turizm merkezi haline getirmek için birçok projelerinin olduğunu da söyleyen Adnan Yılmaz, Çiğli sahilinin doğal bir güzelliğe sahip olduğunu belirterek, gerekli turizm çalışmalarıyla birlikte bu sağlam temelin üzerine çok güzel alanlar oluşturacaklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çiğli'de çöp sorunu boynumun borcudur'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN