Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hizmet yağdıracağız

AK Parti Balıkesir adayı Edip Uğur, Bakan Eroğlu ile birlikte iki miting düzenledi. 11 yılda il genelinde 10 milyar liralık yatırım yapıldığını belirten Uğur, "Bu çalışmalar sürecek" dedi

Giriş Tarihi: 15.3.2014
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Balıkesir'in Edremit ve Burhaniye ilçelerinde miting düzenledi. İlk önce toplam 32 milyon lira tutarındaki yatırım çerçevesinde temeli atılan 3 gölet ve sulama tesisi ve 5 adet taşkın koruma tesisi ile birlikte 10 bin 310 dekar tarım alanı sulamasını hizmete sokan AK Partili kurmaylar, yatırımların devam edeceği sözünü verdiler.

VERDİĞİ SÖZÜ TEKRARLADI

Bakan Eroğlu'nun 2 aylık sürede Balıkesir'e bu ikinci gelişi olduğunu vurgulayan Ahmet Edip Uğur, "Bu, şehrimizi ne kadar önemsediğini gösteriyor. 11 yıllık dönemde Balıkesir'e, 1 milyardan fazlası su işleriyle ilgili olmak üzere 10 milyar liralık yatırım yapıldı. İnşaallah, yatırımlarımız bundan sonra da sürecek ve giderek artıracağız" diye konuştu. Açık hava toplantısında verdiği sözü hatırlatan Uğur, "Büyükşehir başkanı olduğum gün, zeytin ilaçlaması için 1 uçak alacağız. Bundan sonra üreticinin zeytin sineği sıkıntısına son vereceğiz" dedi. Daha sonra Burhaniye'de üzenlenen mitingde konuşan Uğur, burada da yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Hükümet ile birlikte Büyükşehir Belediyesi ve yerel yönetimlerin uyum içerisinde çalıştığı zaman hizmetler ve yatırımların akacağını belirten Uğur, "Balıkesir genelinde birçok devlet hastanelerinin temellerinin atılıp kaba inşaatları tamamlandı. Burhaniye Belediyesinin 3 yıldan bu güne yaptığı engellemelerle yer teslimini geciktirdi. Burhaniye Devlet Hastanesinin yakında gecikmelide olsa temelini atacağız. Burhaniye'de inşallah yatırımlar yağmur gibi yağacak" dedi. Türkiye'de turizmin ilk başladığı yerin Balıkesir olduğunu ancak Antalya, Muğla ve İzmir gibi illerinde gerisinde kaldığını söyleyen Edip Uğur, turizmi hakettiği yere taşıyacaklarını da belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizmet yağdıracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN