Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yarımada hava atacak

Giriş Tarihi: 15.3.2014

AK Parti İzmir adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarını Çeşme Yarımadası'nda sürdürdü. Karaburun'a heliport, Alaçatı'ya da havaalanı yapacaklarını söyleyen Yıldırım, "İzmirliler, 30 Mart'ta özledikleri hizmete kavuşmaya başlayacak" dedi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Karaburun ve Çeşme'ye çıkarma yaptı. İlk olarak Karaburun'a bağlı Küçükbahçe köyünde vatandaşlara arsa tapularını dağıtan Yıldırım, Hazine'nin köy muhtarlığı tarafından parsellenerek hak sahiplerine taksit ile sattığı arsaların tapusunu 35 kişiye verdi. Karaburun Belediye Başkan Adayı Hüseyin Onur Altın ile yaklaşık 500 nüfusu olan Küçükköy'de arsa tapusu dağıtan Yıldırım, "İzmir hizmet fakiri bir il. Yerel idareler İzmir'e hiçbir şey yapmadılar. İzmir Türkiye'nin en fazla gecekondusu olan, altyapısı olmayan, otopark sorunu had safhaya ulaşmış bir ili haline geldi. Türkiye'nin incisi, ihracatın öncüsü İzmir bu hale düştü. İş bilmezlikten, laf üretmekten iş yapmaya vakit bulamadılar. Hiç üzülmeyin, bu ne İzmir'in, ne de Karaburun'un kaderidir. 30 Mart'ta İzmir 'Hizmet, yerel kalkınma' diyecek. Sizlerin desteği ile işsizliği azaltacağız, Hayat İzmir ile 1414 projelerimizi birer birer gerçekleştireceğiz" dedi.

HELİPORT YAPILACAK

Karaburun'un en büyük ihtiyaçlarından birinin yol olduğunu kaydeden Yıldırım, "Mordoğan-Karaburun arası ihalesini yaptık, çalışmalar başladı. Karaburun - İzmir arası eziyet olmaktan çıkacak. Hizmet vatandaş için yapılır. Biz her zaman hizmeti siyasetin üstünde tuttuk" dedi. Karaburun'da turizm ve eğitime yönelik projelerin olduğunu, hastane ve sağlık ocağı yatırımlarının sürdüğünün altını çizen Yıldırım, bir de heliport sözü verdi, "Koçaner mevkiinde heliport yapacağız. Acil bir durumda helikopter gelecek en yakın bölge hastanesine ulaştıracak. Yarımada'nın ele aldığımız sorunlarına el atıldı ve bu noktaya geldi. 30 Mart'tan sonra hizmetler çok daha kolay olacak" diye konuştu. Çeşme mitinginde ise yaklaşık 2 bin kişiye seslenen Binali Yıldırım, son yaşanan gelişmeler üzerine müzik programı yapılmasını yasakladı. Jeotermal kaynakların kullanılacağını ve Çeşme'nin yıl boyu turizme açılacağını planladıklarını belirten Yıldırım, "İkinci yat limanının da ihalesi yapıldı, TOKİ ihalesi de 22 Nisan ve 28 Nisan'da yapılacak. Alaçatı havalimanını açacağız. Alaçatı havaalanı arazisi 20 Şubat'ta Ulaştırma Bakanlığına devredildi. Bu sene temelini atıyoruz" diye konuştu. Alaçatı'daki Petek evlerinin tapu sorununa da değinen Yıldırım, 21 yıldır çözülemeyen bu tapu sorununu çözeceklerini ifade etti. Çeşme'nin büyük bir potansiyeli olduğunu ancak bu potansiyeli değere dönüştüremediğini ifade eden Yıldırım, şöyle devam etti; "30 Mart, Çeşme'nin değişim günü olacak. İzmir'i yönetemeyenler, İzmir'i ileri götüreceğiz diyenler geri götürdüler. Bunların daha fazla İzmir'e zarar vermesine İzmirli müsaade etmeyecek. İzmir, 30 Mart'ta hizmetle buluşacak" diye konuştu. Yıldırım, daha sonra Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak ve eşi İTO Meclis Başkanı Rebii Akdurak tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Yıldırım, 'Hayat İzmir' projeleri içerisinde denizciliğe, deniz sporlarına, amatör denizciliğe yönelik çok ciddi çalışmalar olduğunu belirtti.

BAŞBAKAN YARIN GELİYOR
İzmir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmaya hazırlanıyor. Yarın saat 15.00'te Gündoğdu Meydanı'nda yapılacak buluşmaya İzmirlilerin büyük bir ilgi göstermesi bekleniyor. Mitingin ardından Başbakan Erdoğan, Kaya Termal Otel'deki 2. Büyük Balkan Buluşması'na katılacak. Pazartesi günü ise, Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali'nin açılışını yapacak. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, "İzmir, tarihi bir güne tanıklık etmeye hazırlanıyor. Hazırlıklarımız bitti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarımada hava atacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN