Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ovalar susuz toprak çorak kalırdı

AK Parti adayı Yıldırım, açılış ve temel atma törenlerine katıldı, "Ödemişlileri susuz bırakmamak için kolları sıvadık. Yollar yapılıyor. Yakında bu yol; Torbalı'dan Kiraz'a kadar kaymak gibi olacak" dedi

Giriş Tarihi: 16.3.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Ödemiş'te yaptığı açılış ve temel atma törenlerine katıldı, "Biz laf üretmedik, hizmet ürettik" dedi. İzmir'de yol ve su yatırımlarına ilişkin önceki hükümetlerin ve yerel belediyelerin yetersiz kaldığını belirten Yıldırım, şunları söyledi: "AK Parti iktidarı döneminde birçok projeyi hayata geçirdik. Çünkü biz hizmetleri açan, anahtarlı dağıtanlardanız. Çift anahtar vaat edenlerden değiliz. Ödemiş, borcunu İstiklal mücadelesinde fazlasıyla ödedi. Şimdi sıra biz de. Bu ovalarda eğer bakanımız imdada yetişmeseydi sondaj suları ancak 250 metreden çıkarılabiliyordu. Bırakın suyu, toprak tuzlanmaya kurumaya başlamıştı.

DAHA FAZLA BEKLEMEDİ
İzmir' in bereketli topraklarının şimdi suyla buluştuğunu belirten Yıldırım, şunları söyledi: "Bazıları biri bin yapar. Biz hizmetlerde bini bir yaparak anlatıyoruz. Farkımız bu. Bitirdiğimiz, işleyen ama açamadığımız hizmetimiz çok. Açmaya vaktimiz olmadı. Ödemiş'in içme suyu ihtiyacını belediyenin karşılaması gerekir ama belediyenin böyle bir dermanı ve vizyonu yok. Bunların elinde belediyeler bırakın iş yapmayı, geri geri gider. Rahmanlar Barajı için bunlarda tık yok. İki yıl sonunda bakanım baktı ki, 'Sizi daha fazla bekleyemem. Ödemişlileri susuz bırakamam' dedi ve harekete geçti." Ödemiş'in ilçelerle bağlantısını sağlayacak yol yapım çalışmalarına da değinen Yıldırım; "Yolları yapacağız diye siyaset yaptılar. Gelen söz verdi, giden söz verdi. Sonra biz geldik. İzmir, Türkiye'nin bir numaralı tarım ve hayvancılık şehri. Ödemiş de süt üretiminin merkezidir. Onun için Ödemiş-İzmir yolunun 30 kilometresi bitti. Köprüler yapılıyor, istinat duvarları alt yapı çalışmaları devam ediyor. İki yıla kalmaz Torbalı'dan Kiraz'a kadar yol kaymak gibi, tertemiz olacak. Tam 230 milyon. Ödemiş-Aydın Köşk yolu, Ödemiş - Nazilli yolu, Ödemiş- Salihli yolları da programa alınıyor" diye konuştu.

YILDIRIM HIZIYLA

AK Parti'nin 11 yıllık iktidarında yatırımlarda Atatürk'ün muasır medeniyetler sözünü yol haritası edindiklerini anlatan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: "AK Parti iktidarının baraj sayısı 68. Maliyeti 60 milyar. Önceden Avrupa devlet başkanlarının karşısında el bağlıyorlardı. Biz sadece barajlara milyar lira yatırım yaptık. Yolları hastaneleri sayarsanız 700 milyar. Bu ülkenin geleceğini inşa ettik. Toplantılarda Atatürk posterinin arkasına saklanarak boş laf etmedik. Atatürkçülük yol, baraj ve hızlı tren yapmaktır. Atatürkçülük Marmaray yapmaktır. Hava meydanları yapmaktır, hava yolunu halkın yolu yapmaktır. Atatürk, 'Bu millete efendilik sökmez. Bu milletin efendisi millettir' diyor. 'Laf üreten değil hizmet üretendir' diyor. İzmir 10 yıldır bitmeyen metronun hikayesini dinliyor. Ama artık Yıldırım hızıyla ardı ardına gelen hizmetleri dinleyecek."

İZMİRLİ RAKISINI İÇERKEN BURNUNU TIKAMAYACAK

Binali Yıldırım, yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak olan Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali'nde, bir televizyon kanalının canlı yayın programına katıldı. İzmirlerin yaşam tarzına Körfezi'ni temizleyerek, ulaşımını rahatlatarak, engellisini rahat ettirerek karışacağını söyleyen Yıldırım, İzmirlilerin rakısını içip, balığını yerken burnunu tıkamak zorunda kalmaması için 10 yıldır temizlenemeyen Körfezi temizleyeceğini belirtti. Yıldırım şöyle dedi: "İzmir'e hizmet için yola çıktık. Bizim hedefimiz İzmir'i dünyaya açmak. İzmir'de başkan olduğum takdirde herkesin sızlandığı sorunları yok edeceğiz. Çözüm noktasında ilk olarak 35 projemizi sonra da 1414 projemizi ortaya koyduk. 35 projenin 18'inin çoğu tamamlandı. Bizim için söz namustur, yapacağız dedik yaparız, mazeret sunmayız. İzmir 10 yıldır İzmir mesafe almadı, geriledi. Beceriksizliklerin üzeri bir takım mazeretlerle örtülmek isteniyor" diye konuştu. "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin borcu yok" söyleminin doğru olmadığını söyleyen Yıldırım, şunları söyledi: "SSK, vergi borcu vardı onları hükümet sildi. Belediye şirketleri şu an 2 milyar lira borçlandı. 'Borcumuz yok dediği notlar bunlardan önceydi. Son 2 senedir borçlandı. Başkanın söyledikleri gerçeği yansıtmıyor. Örneğin son dönemde tramvaya 300 milyon Avro, gemilere, İZBAN tramvaylarına borçlandı" dedi.

YÜZER MERKEZ GÜNDOĞDU'DA OLACAK
AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan adayı Tanfer Kemerli, Karşıyaka'yı marka kent yapacak projelerini vatandaşlarla paylaşmaya devam ediyor. İlçenin denizden yeteri kadar yararlanamadığını söyleyen 34 yaşındaki Kemerli, Bostanlı İskelede bulunan Yüzer Seçim Koordinasyon Merkezi'nin Türkiye'de bir ilk olduğuna dikkat çekti, "Çağdaş projelerimizle Karşıyakalıları denizle barıştırmaya devam edeceğiz. Ayrıca Efes adlı SKM gemimizi, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü İzmir mitingi için Gündoğdu Meydanı'na römorkörlerle yüzdüreceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ovalar susuz toprak çorak kalırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN