Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tekstilcilere vergi ve ulaşım müjdesi

Başkan Kocaoğlu, Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sitesi'ni ziyaret etti, emlak vergisi oranını yeniden değerlendireceğini belirtti, "Yol ve çöp sorununu da çözeceğim" dedi

Giriş Tarihi: 16.3.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkan Adayı Olgun Atilla ile birlikte, 20 bin kişinini çalıştığı Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sitesi'ni (MTK) ziyaret etti. Kocaoğlu, bölgenin emlak vergisi oranları, çöp ve ulaşım sorununa çözüm sözü verdi. Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden ile bölgede faaliyet gösteren iş insanlarının katıldığı toplantıda konuşan MTK Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Sadi Doğan, bölgede yaşanan sorunları anlatarak, çözüm istedi. Bölgelerinde bugüne kadar çöp toplama işlemlerinin site bünyesinde yapıldığını bu hizmetlerin bundan sonra Bornova Belediyesi tarafından verilmesinin daha sağlıklı olacağına inandıklarını belirten Doğan, "Bölgemizde ulaşım sorunu yaşıyoruz. Sitemizde çalışanlarımızın büyük bir bölümü Buca'da yaşıyor. Buca Giyim Organize Sanayi Bölgesi ile de iç içe çalışıyoruz. MTK Sitesinden Buca güzergahına bir otobüs ve minibüs hattının verilmesini istiyoruz. Halkapınar ile MTK Sitesi arasında çalışan 154 nolu otobüsün gün boyu çalışmasını bekliyoruz" dedi.

'DESTEĞİMİZ SÜRECEK'

Başkan Kocaoğlu da, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin yetki alanında olan konularla ilgili her türlü soruna çözüm bulacaklarını söyledi. Tekstil ve konfeksiyon sektörünün İzmir'de gelişmesi için bugüne kadar gelinlik fuarı başta olmak üzere birçok projeye destek olduklarını ifade eden Kocaoğlu, "Bölgenin ulaşımının rahatlatılması için çalışma yapacağız. Bölgedeki çöp ve atıkların toplanması konusunda da gerekeni yaparız. Emlak vergileri oranlarını seçim sonrasında yeniden değerlendireceğiz. Bölgeye parkların yapılması, mevcutların düzenlenmesi ve peyzaj çalışmaları konusunda da belediye olarak üzerimize düşeni yaparız" dedi. Bornova Belediye Başkan Adayı Olgun Atilla ise sorunları not ettiğini belirterek, başkan olması halinde bu sorunların çözümü için çaba harcayacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekstilcilere vergi ve ulaşım müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN