Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biga'yı marka yapacağız

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, ilçeyi daha modern bir hale getirmek için çalıştıklarını belirtti, "İlk hedef Karabiga'ya konteyner limanı yapılmasını sağlamak" dedi

Giriş Tarihi: 18.3.2014
Çanakkale'nin yükselen değeri Biga'yı marka yapmak için yola çıktıklarını belirten Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Biga TSO olarak tarım, ticaret ve sanayide yürüttüğü projeler hakkında bilgiler verdi. Geçtiğimiz Haziran'da seçimle Biga TSO'da göreve gelen Doğan ve ekibi emin adımlarla Biga'yı marka kent yapma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Seçim öncesi vaatlerimizi yerine getirmek için canla başla çalıştıklarını vurgulayan Doğan, "Biz yola çıkarken ben değil biz varız diye yola çıktık. Buradaki amacımız da Biga için en iyisini yapmaktı. Biga'mızın ekonomisini, Çanakkale'nin ve aynı zamanda ülkemizin ekonomisinin gelişmesini sağlamaktı. Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölgemizin daha fazla kalkınması ve eğitim seviyesinin artması için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz" dedi.

ÜNİVERSİTE KURULACAK

Oda olarak öncelikli hedeflerinin Karabiga'ya konteyner limanı yapılmasını sağlamak olduğunu söyleyen Doğan, "Bunun proje çalışmalarına başladık. Organize Sanayi Bölgemiz büyüyor ve gelişiyor. Konteyner limanının amacı dış ticaretin önünü açmak. Limanla birlikte serbest bölgeyi de açmayı hedefliyoruz. Ekonomik kalkınmaya yararlı olacağına inandığımız üniversite kurulması için gerekli görüşmelerimizi yapıyoruz. Biga Üniversitesi'nin kurulmasıyla birlikte nüfus artacak ve ekonomi canlanacaktır" dedi. Tarım ve hayvancılık denince akıllara Biga'nın gelmesini hedeflediklerini belirten Doğan, şöyle devam etti; "Ticaret Borsası ve Ziraat Odası ile birlikte ortak çalışmalar yürütüyoruz. Biz aile olarak Biga'da kazandık. Benim Biga'ya borcum var. Borcumuzu ancak projelerimizle ödeyebiliriz. Bunu yaparken esnafı da halkı da sivil toplum örgütlerini de yanımıza almalıyız. Meclis üyelerimizle, kaymakamımızla, belediye başkanımızla hep beraber el birliği içinde gerekeni yapabileceğimize inanıyorum. Amaç Biga'yı ve ürünlerini marka yapma."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biga'yı marka yapacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN