Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuru laflara kanmıyoruz

Giriş Tarihi: 18.3.2014

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Mehmet Daniş, rakiplerinin laf üretmekten başka bir şey yapmadığını belirtti, "Gerçek özgürlük, vatandaşa hizmet yapmakla olur" diye konuştu

Bir yıldır inşaatı devam eden Çanakkale hava limanı uçuşlara hazır hale geldi. Ancak havayolu şirketi uçuşların Haziran ayında başlamasını planlamıştı. AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Mehmet Daniş, şirket ile görüşmeler yaparak uçuşların 24 Mart'tan itibaren başlayacağı müjdesini verdi. Kentin ulaşılabilir olmasının, turizm ve ekonominin canlanması için en önemli unsur olduğunu belirten Daniş, "Artık Çanakkale'ye büyük uçaklar gelebilecek. Hedefimiz canlanan turizm ile uçak seferlerinin artmasıdır. Çanakkale dünya ile bütünleşecek. Çanakkaleli iş adamlarımız Çanakkale hava limanından doğrudan uçabilecekler" dedi. Hamidiye Tabyalarının Çanakkalelilere kazandırılmasını kutlamak amacıyla Tabya alanında bir tören düzenleyen Belediye Başkan adayı Mehmet Daniş, "Belediyeler hizmet yerleridir. İçi boş siyasi söylemlerin yeri değildir" dedi. Hamidiye Tabyalarında piknik şenliği havasında geçen törende konuşan Daniş, "Bugün Çan'da, Yenice'de olan pazar yeri Çanakkale'de yok. Çanakkale'nin ilçelerinde olan artıma tesisi Çanakkale'de yok. Geyikli, sanata ve kültüre kucak açtı. 3 bin nüfuslu belde turizm ile tanındı. Ancak Çanakkale'de turizm adına belediye çalışma yapmıyor" dedi.

TABYALAR DÜZENLENECEK

Hamidiye Tabyalarının askeriyeden alınıp Kültür ve Turizm Bakanlığına verilmesi ile Tabya alanlarının yeniden düzenlenip Çanakkalelilere kazandırılacağını söyleyen Daniş, bu alanında çocuklar için uçurtma alanları, spor alanları, kapalı eğlence alanları, havuz ve ağaçlandırma ile yürüyüş alanları ile donatılacağını belirtti. 1 yıl içinde düzenlemesi bitecek Tabya alanı ile ailelerin çocuklarıyla eğlenecekleri mekanlara sahip olacağını söyleyen Daniş, şöyle devam etti: "Tek kordon projemizde en sıkıntılı alan Hamidiye Tabyalarının önünden geçmekti. Bunu da Tabyaların düzenlenmesi çalışmasına eklettik. Dolayısıyla şu anda bütçesi ile beraber Tek Kordon projemizin önemli bir kısmı da bitmiş olacak." Daniş, bir süre önce işgaliye ücretleri konusunda da esnafın derdini dinlemiş ve çözümü için Bakanlarla görüşmüştü. Böylece kısa zamanda Çanakkale'nin önemli sorunlarına çözüm getiren Daniş, Belediye Başkanlığı döneminde hayata geçireceği projelerin kaynağı ve çözümlerini gösterdi. CHP Çanakkale Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan'ın 'Özgürlük' sloganına da gönderme yapan AK Partili Daniş, "Biz hizmet anlatıyoruz, onlar ne diyor? 'Özgürlük, demokrasi' Hani o zaman sizin hizmet etme özgürlüğünüz mü yok? Niye hizmet etmiyorsunuz?

ÖZGÜRLÜK GÖNDERMESİ
Özgürlüğü böyle mi anlıyorsunuz? Bizim anladığımız özgürlük böyle değil. Halkınıza alt yapıyı, gerekli mekanları yapacaksınız. Hafta sonu geldiğinde, bu çocukların şöyle bir özgürlüğü olması lazım; 'Acaba bu 7 mekandan hangisine gideyim' Bunu dediği zaman bu kentte çocuklar özgürdür. Siz o çocukları alışveriş merkezine mahkum ettiyseniz, bu kentte özgürlüklerden bahsedemezsiniz. Ama onlar sadece özgürlüklerden bir tanesini ele alıyorlar. Herkes dilediği yaşamı seçmekte özgürdür. Türkiye genelinde, Çanakkale'nin ilçelerinde AK Partili belediyeler var. Hangi bir ilde veya ilçede, bir kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmiştir? Yok böyle bir şey. Bunlar sadece yapmadıkları hizmetlerin üzerini örtebilmek için ortak değerlerimiz üzerinden siyaset yapma teşebbüsüdür. Ama Çanakkalelilerin artık bu kuru laflara kanacak hali yok. Gerçek özgürlükler, AK Parti belediyesiyle Çanakkale'ye gelecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuru laflara kanmıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN