Özyiğit, isyan etti

Giriş Tarihi: 18.3.2014

MHP Konak Belediye Başkan adayı Adil Özyiğit, belediyenin tramvay projesini eleştirdi, Körfez'e 6 noktadan evsel atıkların akmaya devam ettiğini söyledi

Göztepe'de bir basın açıklaması yapan MHP Konak Belediye Başkan adayı Adil Özyiğit, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin tramvay projesini eleştirdi, Körfez'e kanalizasyon sularının da akmaya devam ettiğini söyledi. Göztepe Yaya Üst Geçidi'nin bulunduğu bölgede vatandaşlara seslenen Özyiğit, Büyükşehir Belediyesi'nin Göztepe'de Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nın kara tarafından geçmesi planlanan tramvay projesini sert bir dille eleştirdi. Özyiğit, "Büyükşehir, seçim öncesi alelacele, kimseye haber vermeden, duyurmadan, sormadan, seçim öncesi apar topar ihaleye çıkardı. Kimin aldığını bilmiyoruz. Hangi şeklide olduğunu bilmiyoruz. Yaklaşık 200 milyon euroluk bir projeden bahsediyoruz. Bu bölge dolgu alanı. Bu bölgede yüzlerce insan Musatfa Kemal Sahil Bulvarı'nın kara tarafındaki işletmelerde çalışıyor. Mevcut projeye göre bütün kafeterya alanlarından tramvay geçecek. Tramvay dedikleri araç bir metal tekerlekli bir trendir. Tren kafeteryaların olduğu bölgeden ve yaklaşık 3 bin araçlık otopark alanını gasp ederek geçecek" diye konuştu.

KOCAOĞLU'NU ELEŞTİRDİ

Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nın sahil kesiminden İzmir Körfezi'ne noktadan kanalizasyon sularının uzun bir süredir akmaya devam ettiğini öne süren Özyiğit, "Şu anda bu bölgeden 6 noktadan kanalizasyon suları evsel atıklar akmaya devam ediyor. Bunun sebebide çok net ortada. Birinci sebebi yağmur kanallarını ayıramamaları. Ama en önemli nedeni son 15 yıldır evsel atıklara yatırım yapmamalarıdır. Üçkuyular, Narlıdere, Güzelbahçe için yapılan boru hatları, mevcut nüfusun ihtiylaçlarını sistem karşılayamıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özyiğit, isyan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN