Şehitlerimiz unutulmadı

Giriş Tarihi: 19.3.2014

Çanakkale Zaferi'nin 99'uncu yıl dönümünde şehitlerimiz; okullarda, mezarlıklarda, çeşitli kurum ve kuruluşlarda sevgi ve saygıyla anıldı

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99'uncu yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle İzmir Kadifekale Hava Şehitliği'nde bir tören düzenlendi. Törende şehit yakınları gözyaşlarına hakim olamazken şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıldı. Törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İzmir Milletvekilleri Binali Yıldırım, Mehmet Tekelioğlu, Rıfat Sait, İlknur Denizli, Alattin Yüksel, dernek temsilcileri ve şehitlerin yakınları katıldı. Saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından anıta çelenkler sunuldu. İzmir Valisi Mustafa Toprak Anıt defterini İmzaladı.

DUALAR OKUNDU
Şehit yakınları adına Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şube Başkanı Ayten Sarıca yaptığı konuşmada, "Bu gün 18 Mart. Hiç düşünmeden gözlerini kırpmadan ve canlarını sadece vatan sağolsun diyerek kutsal vatan topraklarını korumak uğruna ölüme koşarken rütbelerin en büyüğüyle onurlanan aziz şehitlerimizin anma günüdür. Şehit, Allah yolunda canını feda eden dinini, vatanını, bayrağını savunurken ölen kahramanlardır. Şehitlik Allah katında peygamberlikten sonra gelen en yüksek mertebedir. Evlatlarını kınalayarak askere gönderen Türk anaları, başınız sağolsun denildiğinde 'vatan sağolsun' diyen Türk babaları vatan size minnettardır" dedi. Konuşmaların ardından şehitlerin ruhuna Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi ve şehit mezarlarına karanfil bırakıldı. Öte yandan Çanakkale Zaferi'nin 99. yıl dönümünde, şehitliklerde, okullarda ve çeşitli kurumlarda; tüm şehitlerimiz yapılan etkinliklerle anıldı. İzmir Ticaret Odası, 80 kişilik heyetle Çanakkale Şehitliğini ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi de, Bergama vapuruyla Şehit ve Gazi ailelerin için Körfez gezisi düzenledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitlerimiz unutulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN