Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annesiz kalan civcivlerini evinde bakıyor

Giriş Tarihi: 20.3.2014 12:51

Köyde başıboş kedi ve köpek sayısı artınca civcivlerini evde beslemeye başladı.

Aydın'ın Didim ilçesine bağlı Akköy de çiftçilik yapan Ruhi Olgun, köyde başıboş kedi ve köpek sayısı artınca civcivlerine evin içinde bakmak zorunda kaldığını belirtti.
Köyde başıboş köpek ve kedilerin çoğaldığını belirten Olgun, tavuğu kuluçkaya artık yatıramadığını tavuk sayısını artırmak için pazarcı esnafında her seferinde 2-3 civciv alarak evde beslediğini ve belirli bir büyüklüğe geldikten sonra bahçeye saldığını belirtti.

Ogun, 'Ana tavuğu 15-20 yumurta ile kuluçkaya yatırdığım zaman, civcivler küçük olduğundan Anne tavuk kurmakta zorlanıyor. Köyümüzde bir sürü başıboş kedi ve köpek dolaşmaktadır. Evde olmadığımız sırada anne tavuk ne kadar yavrularını korumada mücadele etselde tek tek yavrularını kaptırıyor. Bir türlü tavukları çoğaltamıyorum. Çareyi artık tavuğu kuluçkaya yatırmadan pazar esnafında 2-3 civciv alarak evin içinde bakıyorum. Belirli bir büyüklüğe geldikten sonra da bahçeye salıyorum. Tavuk sayısın ancak bu şekilde çoğaltabiliyorum' dedi.
Olgun, belediyelerin çarşı içlerindeki kedi ve köpekleri kısırlaştırarak sayılarını kontrol altını aldıklarını belirterek, aynı çalışmaların köylerde de yapılması için yetkililerden yardım beklediklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annesiz kalan civcivlerini evinde bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN