Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genel değil, yerel seçim yapıyoruz

Giriş Tarihi: 20.3.2014

Yıldırım, kendileri projelerini anlattıkça, rakiplerinin meseleyi genel seçim havasına sokmaya çalıştıklarını söyledi, "Ben bunu anlayamıyorum" dedi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Siyasi rotam İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı. Biletim tek yön. Benim için tek rota bu" diye konuştu. Yıldırım, İzmir mitinginde sosyal medyada olay olan 'İzmir'e hoşgeldiniz'e de açıklık getirdi. Yıldırım, "Konuştuğum sırada Sayın Başbakanımız yürüyerek alana girmişti. Ekrandan onu gördüm ve İzmir'e hoşgeldiniz'i ona hitaben söyledim. Ama birileri mitingi küçültmek için sözlerimizi alaya aldı. Bu üzüntü verici" dedi. Yerel seçimin bir genel seçim hatta referandum atmosferine bürünmesinden yakınan Yıldırım, "Yukarıdaki hesaplaşma, liderlerin söylemleri nedeniyle bir türlü istediğimiz yerel seçim atmosferini yakalayamıyoruz. Bu bir genel seçim mi? referandum mu? yoksa yerel seçim mi? hala anlayabilmiş değiliz. Bizler projeleri anlattıkça İzmir'deki rakiplerimiz de meseleyi genel seçim havasına sokmaya çalışıyorlar. Biz hizmetlerimizi, yapacaklarımızı anlatıyoruz" diye konuştu.

KİMSE BİZİMLE YARIŞAMAZ
İzmir projelerini, 'Hayat İzmir' vizyonuyla anlattıklarına dikkat çeken Yıldırım, "Kimse bizimle projeler konusunda yarışamaz. Bu konuda çok iddialıyız. İzmir'de geçmiş 10 yıla bakıldığında herkes İzmir'e ne yapıldığına bakmalı. İzmirlilerin beklentisi neydi? Ben İzmir'e Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olduğum zaman yaptıklarımı anlatmaya başladığımda en az 30 kalem iş sayıyorum. Ama mevcut başkan en fazla 3 tane sayabiliyor" diye konuştu.

BU FARK KAPANMALI

Açıkladığı projeler için 65 milyarlık kaynağı bulmak konusunda bir sıkıntı olmayacağını vurgulayan Yıldırım, "İzmir Büyükşehir Belediyesi yatırım bütçesinde yüzde 50'nin altında gerçekleşme oranıyla halkın karşısına çıkarken, ben belirlenen bütçeden fazlasını harcadığım için yargılandım. 10 yıllık süreçte hayata geçecek bu projeler için en fazla 15 milyarlık bir belediye kaynağı kullanacağım. Kalanı projeler kendi kendini sübvanse edecek. Ben kaynak yaratırım. Bunu bakanlıkta yaptım, İzmir'de de yaparım. Aksi halde İzmir, yarışta geri kaldığı farkı nasıl kapatacak. İzmir Türkiye ortalamasının 5 puan gerisinde. Mevcut başkan 'Herşey yolunda' diyor ama biz mi göremiyoruz?" Binali Yıldırım, İzmir'de özel idareye ait mallarıla ilgili olarak da şunları söyledi: "İzmir'deki mallar ne benim, ne de Kocaoğlu'nun. Tüm mallar İzmir'e ait. Tüm sorunlar çözüldü, İzmir'in malları mı sorun oldu. "İzmir'in mallarını kaptırmayız" söylemleri çok yanlış. "

YILDIRIM'DAN ÇEVRECİ PROPAGANDA
AK Parti adayı Binali Yıldırım seçim propagandasında bisikledya adı verilen yenilikçi ve çevreci elektrikli aracı kullanıyor. Yıldırım, Konak, Alsancak, Karşıyaka, Bornova ve Gaziemir başta olmak üzere İzmir'in farklı ilçe ve semtlerinde Medyaled firmasına ait Bisikledya araçlarıyla projelerinin görsellerini sunuyor, sesli olarak tanıtımını yapıyor. Türkiye'de ilk defa elektrikli, çift taraflı, led ekranlı araçlarla yola çıkan Yıldırım, araç trafiğine kapalı alanlarda, alışveriş merkezleri, metro, vapur iskeleleri ve ara sokaklardaki seçmen kitlesine doğrudan ulaşarak projelerinin sunumunu gerçekleştiriyor. Bisikledya elektrikli, tam şarjla 45 kilometre yol gidebilen, çift taraflı led ekranlı olup araç trafiğine kapalı alanlara girme özelliğine sahiptir. Bisikledya ayrıca video oynatabilen tek araçtır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genel değil, yerel seçim yapıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN