Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedef, İzmir'i büyütmek

AK Partili Denizli, Mimar Kemalettin Moda Merkezi'ni ziyaret etti, işsizlik sorununa değindi "Bunu aşmanın yolu yerel yatırımları artırmaktan ve potansiyeli kullanmaktan geçiyor" dedi

Giriş Tarihi: 20.3.2014
AK Parti Konak Belediye Başkan adayı İlknur Denizli, Mimar Kemalettin Moda Merkezi'ni ziyaret etti. İzmir'de katma değerli endüstrilerin önünü açacak projeleri İzmirliler'in değerlendirmesine sunduklarını belirten Denizli, Mimar Kemalettin'in, Türkiye'de modanın merkezi olacağını söyledi. Denizli, daha sonra çarşı esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını yerinde tespit eden Denizli, sorunların çözümünde Mimar Kemalettin esnafı ve işletmeleriyle katılımcılık çerçevesinde birlikte hareket edeceklerini kaydetti. İzmir'de genç işsizliğin Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu dile getiren Denizli, işsizliğin İzmir için büyük bir sorun olduğunu belirtti. İşsizlik sorununu çözmenin yolunu da anlatan Denizli, şöyle devam etti: "Bunu aşmanın yolu yerel yatırımları artırmaktan, yerel potansiyeli kullanmaktan geçiyor. Mimar Kemalettin esnafı kendi becerisiyle yüzyıllık bir geleneği kullanarak dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapan bir endüstri alanını kendi becerisiyle oluşturmuştur. Bu başarı hikâyesinin yerel yönetim tarafından desteklendiğini, önünün açıldığını düşünün. Yatırım olsun istiyorsak yerel yönetimler bunun lokomotifi olacak, alt yapıyı iyi bir biçimde hazırlayacak ki dışarıdan gelen yatırımcılar da İzmir'e yatırım yapabilsinler. O zaman İzmir'in ekonomisini istediğimiz noktaya getirme şansımız olacak. Hedefimiz İzmir'i ve İzmir ekonomisini büyütmek."

"MANZARA İÇLER ACISI"
İnsana dokunan bir belediyecilik yapmak istediklerini aktaran Denizli, "Seçim çalışmaları sırasında Konak'ta gördüğüm insan manzaralarını, belediyecilik facialarını anlatacak kelime bulamıyorum. En son Çimentepe'de 'Artık dayanamıyorum' dedim. Çöp bidonu için yalvaran insanlar nasıl İzmirliyiz diyecek. Çağdaş kentte yaşadığımızı nasıl anlatacağız. Onun için 1 Nisan tarihi seferberlik tarihidir. Binali Yıldırım ile birlikte 1 Nisan'dan itibaren yeniden bu kenti Akdeniz'in yıldızı haline getireceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef, İzmir'i büyütmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN