Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engel kalmayacak

MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer, sivil toplum örgütlerini ziyaret etti, yerel yönetimi eleştirdi, "Engelleri MHP iktidarıyla kaldıracağız" dedi

Giriş Tarihi: 22.3.2014
Seçim çalışmaları kapsamında sivil toplum örgütleriyle bir araya gelen MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer, ilk önce Engelleri Aşanlar Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Atilla Korkmaz'ın Murat Taşer'in İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki bürokratlık döneminde derneğe büyük katkılar sağladığını belirtmesi üzerine duygu dolu anlar yaşandı. Gözyaşlarına hakim olamayan Taşer, Engelleri Aşanlar Derneği'nin kendisi için ayrı bir yerinin olduğu söyledi. Göreve geldiği takdirde engelli vatandaşlarımıza hizmet veren derneklerinin bütün ihtiyaçlarına cevap verecek bir belediye anlayışına sahip olacaklarını vurguladı. Dernek Başkanı Korkmaz'a verdikleri onurlu mücadeleden dolayı teşekkür eden Taşer, yerel yönetimi eleştirdi, İzmir'in engelli vatandaşları sokağa çıkmaya çekinen bir kitleye dönüştürdüğünü söyledi, "Her konuda karnesi zayıf olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, maalesef toplumumuzun en önemli kesimini görmezden geliyor. Bunların zihniyeti engellidir. Kendilerini herkesin üzerinde görüyorlar" dedi.

KAHVALTIDA DAYANIŞMA

Daha sonra Kaynaklar Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Kaya'nın düzenlemiş olduğu kahvaltıya katılan Taşer'e, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, MHP Buca İlçe Başkanı Ali Karakuş, MHP Buca Belediye Başkan adayı Levent Çizmeli, Bornova Belediye Başkanı Erol Bahtiyar eşlik etti. İşadamlarıyla buluşan MHP'nin iddialı adayı Taşer, İzmir'in yerel yönetimin sorumsuzluğundan dolayı geri kaldığını belirtti, "İzmir şuan ayakta duruyorsa bu işadamlarımız ve sanayicilerimiz sayesindedir. İlk günde söylediğimi gibi seçime 10 gün kala yine söylüyorum; İzmir, İzmir'e çağ atlatacak MHP'li belediye başkanlarına hazır olsun. İzmir, yan gelip yatan zihniyetten sıkılmıştır. Şimdi çare MHP. Sana kamuoyu yoklamalarıyla bizi görmezden gelenler iyi duysun; MHP 30 Mart'ta İzmir'e baharları getirecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engel kalmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN