İşçinin oylarını değil emeğini satın alıyorum

CHP İzmir adayı Aziz Kocaoğlu, çalışanlar arasında konuşulan "İşçinin oyuna ihtiyacı yok" söylentilerine böyle cevap verdi

Giriş Tarihi: 22.3.2014
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aziz Kocaoğlu, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı (DİSK) Genel-İş Sendikası üyesi işçiler ve sendika temsilcileri ile bir araya geldi. Büyükşehir'de İZELMAN ve İZENERJİ şirketlerinde örgütlü sendikanın Kahramanlar'daki binası önünde işçilerin sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan Kocaoğlu konuşmasına, son günlerde işçiler arasında konuşulan "Aziz Kocaoğlu, işçinin oyuna ihtiyacı yok" demiş, söylentilerine yanıt vererek başladı. İşçinin istediği partiye oy vermekte özgür olduğunu belirten Başkan Kocaoğlu, "Ben işçinin oyunu satın almıyorum. İşçinin 7.5 - 8 saat emeğini satın alıyorum, karşılığını ödüyorum. Söylemek istediğim budur. İşçi kime oy verirse versin özgürdür. Oy vereceği partiyi seçerken Büyükşehir Belediyesi'nden bir baskı görmeyecektir. 'Bugüne kadar baskı gördünüz mü? Size nereye, kime oy veriyorsun' diyen olmadı. Bu iyi niyettir. İnsanın kendi özgür iradesini kullanma hakkına yapılan vurgudur" diye konuştu.

PARA SORUNUNU ÇÖZDÜ
Çiğli' de ücretlerine alamayan işçilere güvence veren Başkan Kocaoğlu, "Sendika Başkanımızla birlikte gittik. Sorunun çözümü için, bizim belediye olarak işçilere para verebilmemiz için Çiğli Belediyesi'ne ait belediye hizmet alanı olarak görülen arsayı talep ettik. Henüz arsa gelmedi. Seçim arefesinde herkes bir film çeviriyor. Ancak Çiğli'de alacağı olan işçilerin parası bende. Salı, Çarşamba hallettik. Paranızı aldınız. Ancak bir engel çıkarsa ki bu engel bizden değil, paranızı on beş gün sonra yine alacaksınız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçinin oylarını değil emeğini satın alıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN