El ele kol kola sandığa gideceğiz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Gündoğdu'da İzmirliler'e seslendi, gençlere ve Başkan Kocaoğlu'na övgüler yağdırdı, "Sağduyulu birer yurttaş olarak seçimlere gideceğiz" dedi

Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda İzmirliler'e seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "30 Mart'ta el ele kol kola sandığa gideceğiz. Ayın 30'unda yerel iktidarı alacağız" dedi. Bu seçimlerde 2.5 milyon gencin ilk kez oy kullanacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sevgili gençler sizlerle iftihar ediyorum. Siz sadece benim değil, bu ülkenin onurusunuz. Siz Mustafa Kemal'in askerlerisiniz. Siz bizim geleceğimizsiniz. Size inanıyorum ve güveniyorum. Ancak provokasyonlara gelmeyeceğiz. Sağduyulu bir yurttaş olarak, çocuklarımızın geleceğini düşünen bir yurttaş olarak özgürlüğümüz için sandığa gideceğiz. Biz konuşan Türkiye'den yanayız. Barıştan yanayız."

YATIRIMLARI ARTIRDI
"Çocuklarımız için, İzmirimiz için demokrasimiz için oyumuzu kullanacağız" diyen Kılıçdaroğlu, oy için de adres olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ni gösterdi, şunları söyledi: "Adres halkın partisi. Söz mü? Kısaca iş dünyasına da seslenmek istiyorum. CHP'nin iktidarında gerçek özgürlük olacak. Siz oy kullanacaksınız. Demokrasinin önünü açacaksınız. CHP iktidarında neler olacak. Yurtta barış, dünyada barış olacak. Bunun mücadelesini vereceğim." Miting alanını dolduran vatandaşların "İzmir Azizdir, Aziz kalacak" şeklinde attığı sloganı hatırlatan Kılıçdaroğlu, "İzmir Aziz Başkan tarafından yönetiliyor. Yatırımları 10 yılda 10 kat artırdı. Belediyenin hesaplarını uluslararası denetime açtı. İzmir Belediyesi'nin notu devletin hazinesinden daha sağlam. Türkiye'nin en uzun raylı sistemini yaptı. Ankara'dan da İstanbul'dan da daha uzun raylı sistemi yaptı. En ucuz toplu ulaşım İzmir'de. İstanbul metroyu kilometresini 140 milyona yaptı. İzmir kilometresini 60 milyona. İstanbul ve Ankara'da metro işini belediyeler yapamadılar. İzmir burada metronun tamamını kendisi yapıyor. Kılıçdaroğlu, daha sonra özel bir uçakla mitinge katılmak üzere Aydın'a hareket etti.

MİTİNGTEN NOTLAR
Kılıçdaroğlu iki yanında dev ekranın bulunduğu sahneden vatandaşlara hitap etti. Miting alanındaki görüntüler sahnedeki 2 ve meydandaki 3 olmak üzere toplam 5 dev ekrandan vatandaşlara izletildi. İzmir polisi miting alanını çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Meydanın çevresindeki binaların çatılarında Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde bağlı polisler olduğu gözlendi. Başkan Kocaoğlu afişini taşıyan paramotor miting öncesi meydanın üzerinde uçuş yaptı. Meydanı dolduran binlerce kişi ellerindeki CHP ve Türk bayraklarını sallayarak şarkılara eşlik etti.

EGE TURUNA, MANİSA'DAN BAŞLADI
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ege turuna Manisa'da başladı. Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Koza Pazarı Meydanı'nda seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, kendisini "Başbakan Kemal" sloganıyla karşılayanlara "Başbakan olarak geleceğim inşallah" dedi. Yerel seçimlerde iki buçuk milyon gencin ilk kez sandığa gideceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "İki buçuk milyon gence inanıyorum, onlar özgür bir Türkiye istiyorlar, düşüncelerini rahatlıkla açıklamak istiyorlar. Eğer iş istiyorsanız, aş istiyorsanız, barış istiyorsanız, huzur istiyorsanız tarih belli. 30 Mart'ta demokrasi tarihimizi yeniden yazacağız. Yeniden özgür ve güzel bir Türkiye'nin yolunu açacağız" dedi.

BEREKETLİ TOPRAKLAR

Daha sonra Salihli'ye geçen Kılıçdaroğlu, Manisa'nın bereketli toprakları, çalışkan insanlarıyla huzurlu olduğunu, en büyük arzusunun bu huzuru Türkiye'ye yaymak olduğunu belirtti. Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü için birlikte olacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Geleceğe güzel bir Türkiye bırakmak için, çocuklarımıza söz verdik. Onun için bu seçimler önemli. Büyük önderimiz, büyük devlet adamı, büyük asker, elbette ki Mustafa Kemal'in askerleriyiz. Onun bize miras bıraktığı Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşıyacağız. O bizim hedefimiz, onun için 30 Mart'ta sandığa giderken tüm bu gerçekleri düşüneceğiz ve kararımız öyle vereceğiz" dedi. Kılıçdaroğlu, buradaki mitinginden sonra İzmir'e geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
El ele kol kola sandığa gideceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN