Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mevki makam değil hizmet sevdalısıyız

AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, hizmet yapmak için göreve talip olduklarını söyledi "Türkiye genelinde 10 yıldır yaptıklarımla karnem ortada. İzmirliler bunu çok iyi anladı" dedi

Giriş Tarihi: 26.3.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarını Karşıyaka'da sürdürdü; Cumhuriyet, Şemikler, Örnekköy ve Yalı mahallelerinde vatandaşlara seslendi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Yıldırım, 'İzmir'e Binali Yıldırım gerek' sloganları arasında kadınlara gül dağıttı. Vatandaşlara seslenen Yıldırım, makam değil, görev ve hizmet sevdalısı olduğunu söyledi. 11 yıl yaptığı Ulaştırma Bakanlığı döneminde Türkiye'nin her yerine hizmet ettiğini ifade eden Yıldırım, "Edindiğim tecrübeyle, İzmir'i Türkiye'nin, hatta dünyanın sayılı şehirleri arasına yerleştirmeye talibim. İzmirliler bu sesi duydu biliyorum" diye konuştu. Siyaseti her zaman hizmet olarak gördüğünü ve İzmir'de görünen tüm hizmetleri kendilerinin yaptığını ifade eden Yıldırım, "İzmir'in başkanı 10 yılda 5 milyarlık yatırım yaptığını söylüyor. Bozuk plak gibi sürekli aynı şeyleri söylüyor. Ona göre herkes İzmir'e düşman, kendisi de herkesle kavgalı. Kendi partisinin milletvekilleriyle bile kavgalı. 'En başarılı' dedikleri 15 başkanı tekrar aday göstermedi. Başkanlar Kocaoğlu ile anlaşamadıkları için mi, başarılı olmadıkları için mi aday gösterilmedi. Aziz Bey kendisine yan bakanı düşmanı ilan ediyor" dedi.

ANKARA'NIN DESTEĞİ ÇOK

Hükümetin birçok şeye engel olduğu söylentisinin özellikle ön plana çıkarıldığını ve büyük bir yalan olduğunu söyleyen Yıldırım, şöyle konuştu: "Bunun yalan olduğunu kendisi de biliyor. İZBAN'ın açılış töreni öncesi ve sonrası bize övgüler yağdırıyordu. Sürekli teşekkür ediyordu. Bu ne yaman çelişkidir. Ankara engel olmadı, aksine İzmirlilere tüm hizmetleri sundu. Hizmetlerimizde en ufak aksama olmadı. Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesinin yüzde 91'i Ankara'dan geliyor. Kocaoğlu önce yapamadığı işleri anlatsın. Olmayan bir düşman üreterek beceriksizlik ve başarısızlığının üzerini örtmeye çalışıyor." İzmir'in cihan harbinden çıkmış gibi bir görüntü oluşturduğunu vurgulayan Yıldırım, "Kentin üzerinden kasırga geçmiş gibi. Hizmetsizlikten şehrin morali çöktü. İzmir'i dünyaya, Türkiye'ye kapattıla, yanlızlaştırdılar, idelojik söylemlerle ufkunu daralttılar. Hükümetin gönderdiği bütçenin yüzde 40'ını yatırıma ayırmış. Kendi bütçesinin yarısını bile kullanamayan bir yöneticilikle İzmir ileriye gidemez. Bütçesinin yarısını bile kullanamazken 'Hükümet bize destek olmadı' demenin ne kadarı doğru" dedi. Şehrin başkanının "İzmir'den elinizi çekin" demesinin mantığını anlamanın mümkün olmadığını kaydeden Yıldırım, şunları kaydetti; "Kimsenin bir yere el attığı yok. Şehri bu tür söylemlerle iddiasız hale getirmişler. İzmir'den elini çekmesi gereken biri varsa o da Kocaoğlu'dur. İzmir Cumhuriyetin kurulduğu kent ama şu anda hiçbir vasfı ile ortaya çıkamıyor. İzmir'in süper ligde takımı var mı? Kaçak yapılaşma ve imarsızlıkta birinci sırada. Bunlar ortadayken İzmir'in iddialı olduğunu söylemek mümkün mü?"
10 yıllık karneye bakacaklar

Mevcut başkanın "Emekliliği kafama koydum. Bana 5 yıl daha yetki verin" dediğini söyleyen Yıldırım, "İzmirli benim de, mevcut başkanın da 10 yıllık karnesine bakıp göre kararını verecek. Beni seçmeleri için çok sebep var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mevki makam değil hizmet sevdalısıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN