Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aslan: Bölücülük yakıştırması yersiz

DSP Bayraklı Belediye Başkan adayı Hüseyin Aslan, "Oyları bölecek" suçlamalarına böyle yanıt verdi, "Sadece ilçedeki seçimi ilgilendirir" dedi

Giriş Tarihi: 29.3.2014
DSP Bayraklı Başkan adayı Hüseyin Aslan, oyları böleceği ve bunun da AK Partiye yarayacağı suçlamalarına yanıt verdi, "Bu söylemlerle seçmen yanılgıya yönlendiriliyor" dedi. İlçede kullanılacak oyun rengi ve tercih edilecek adayın, ildeki parti tercihi ağırlığını etkilemeyeceğini savunan Aslan, şunları söyledi: "Bayraklı'da Hüseyin Aslan'a oy atmak, Büyükşehir'de CHP adayına oy verilmesine engel değil. Oyların ülke genelindeki dağılımı, ilçelerde hangi partinin kazandığına göre değil, sadece büyükşehir belediye başkanı adayı için yaptığınız tercihe göre değerlendirmeye alınır. Hüseyin Aslan'ın tüm Bayraklı'nın oylarını almış olması dahi, ne İzmir, ne de ülke geneli için açıklanacak parti sıralaması sonuçlarını etkilemez. Yerel seçimlerde sadece büyükşehir belediye başkanı için yapılan tercih parti ve Türkiye geneli için ölçüdür. Türkiye oylarını etkilemez. O nedenle 'bölücü' yakıştırmaları ilçeler için söz konusu edilemez. Partilerin illerdeki gücü, büyükşehir başkanı seçilecek kişiler ile sınırlı bir kavramdır. DSP adaylarının etkisi, sadece ilçelerde yapılmış yanlış tercihlere mahkum kalınmasını önlemekten ibarettir. Siyasetin bazen açmazları var, engelleri var, halkın istemi dışındaki baskıları var."

ÖZFATURA DESTEĞİ
İki ayrı dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Dr. Burhan Özfatura, "Hüseyin Aslan kardeşime kefilim" dedi. Bayraklı Erzurumlular Derneği'nin kahvaltı davetine katılan Özfatura, burada yaptığı konuşmada, şöyle dedi: "Hüseyin Aslan kardeşimle 1985 yılından beri birlikteyim. Ege-Koop projeleri ile İzmir'in planlı kentlesmesine birlikte katkıda bulunduk. Sonra da ben Ege-Koop'u Hüseyin Aslan kardeşime devrettim. O günden bugüne beni mahçup edecek hiçbirşey yapmadı. Tersine dürüstçe, ahlaklıca, proje üreterek, ekip çalışmasına önem vererek çok büyük başarılara imza attı, daha da yapacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslan: Bölücülük yakıştırması yersiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN