Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yapa yapa geldik

Giriş Tarihi: 29.3.2014

AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, "Biz yapa yapa geldik, İzmir'dekiler yata yata yöneticilik yaptı" dedi, İzmirli'nin bunun bedelini bugünkü yerel yöneticilere sandıkta ödeteceğini söyledi

AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, beraberinde Bornova adayı İlhan Kaya olduğu halde, Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi ve Nakliyeciler Sitesi esnafı ile buluştu. Site sakinlerinin coşkulu alkışları arasında konuşan Yıldırım, İzmir'i yönetemeyen beceriksiz yöneticilerden kurtulması için 30 Mart tarihini işaret etti. "Biz yapa yapa geldik, İzmir'dekiler yata yata yöneticilik yaptı" diyen Yıldırım, şunları söyledi: "Bir yönetici milletle iç içe olursa, söylediği sözün arkasında olursa yücelir ve desteği artar. 10 yıldır bu şehri 'yönetemeyen' bir belediye başkanınız var. 3 aydır İzmir'in sokaklarında mahallelerindeyim. Herkes bir ağızdan 'Güzel İzmir'i köy olmaktan kurtarın' diyor. Biz bunu söyleyince, bozuluyorlar. 'Siz İzmir'e nasıl köy dersiniz' diyorlar. Ya yapsaydın da şehir deseydik. Yüzde 62 kaçak yapılara sahip olmasaydı, yağmur yağınca sele gitmeseydi, çöp dağları İzmir'in üzerine geliyor. İzmirli nasıl köy demesin. İzmirli şehrin bu haline isyan ediyor."

İLK İŞ YOLU YAPMAK

Ayakkabıcı ve Nakliyeciler Sitesi esnafının sevgi seline uğrayan Yıldırım, izdihamda yürümekte güçlük çekti. Ayakkabı esnafının sorunlarını dinleyen Yıldırım, şöyle konuştu: "Ayakkabıcı esnafı da yıllardır, yol diye diye ömrünü çürüttü. Yol yapmak, yol sorununu gidermek bizim için çok kolay. Bu sorunu çözmekten sorumlu Büyükşehir maalesef siz, erken gelin geç çıkın, sorun da kalmaz gibi sözler söyledi, oyaladı. Yetki bize verildiğinde ilk işlerimizden biri bu sorunu çözmek olacak. İlk işimiz yolunuzu yapmak olacak. Ayakkabıcılar 30 Mart'ta bunun hesabını sormalı."

ESKİ İZMİR'DE MİTİNG

Binali Yıldırım, Karabağlar Eskiizmir Pazaryeri'nde düzenlediği mitingte de coşkulu bir kalabalığa seslendi, "İzmir'in damarlarını açarak 7/24 yaşanılır bir kent haline getireceğiz. bunun sözünü veriyorum" dedi. Şimdiye kadar ne söz verdiyse yaptığını ifade eden Yıldırım, "Yapamayacağım sözü vererek umut ve hayal tüccarlığı yapmadım. Şimdi sıra İzmir'in hizmetsizlikten ağlayan yüzünü güldürmeye geldi. İzmir'in damarlarını açacak cerrah olarak karşınızdayım. Belediye çalışanlarının hepsi yerinde kalacak. Bakan olduğumda, kimseyi işinden etmedim. Şimdi de öyle olacak" diye konuştu.

KALKAN: 99 PROJE VAR

Karabağlar'ın artık kendisini gelişmekten alıkoyan ayak bağlarından kurtaracaklarını kaydeden Yıldırım, metronun Eskiizmir'e geleceğini, Buca'ya tramvay bağlantısı kurulacağını söyledi, "Kimseyi evinden yurdundan etmeden yerinde dönüşümü gerçekleştireceğiz. Belediye çalışanları yerinde kalacak, işinden edilmeyecek" diye konuştu. Karabağlar'ın İzmir seçiminin kaderini belirleyen ilçe olacağını ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Karabağlar 'Ey İzmir çok kan kaybettin. Ayağa kalk artık' diyor. İzmir'in tarihini Karabağlar'dan yeniden yazacağız, mobilyacılığın merkezi yapacağız. Projelerimiz hazır. Necip Kalkan projeleri gösterdi. 99 proje var. Karabağlar 30 Mart'ta bunlara dersini verecek. Yan gelip yatmanın bedelini İzmir bunlara ödetecek. Artık vakit tamam. Hizmet ekibi işbaşı yapıyor. Pazar günü demokrasinin bayramı. 3 aydır hemşehrilerimiz ile buluştuk. Rakiplerimizin 10 senedir kentin geleceği ile ilgili ortaya bir proje koymadıklarını gördük. Ondan sonra geldiler 'Namusluya oy verin' dediler. Evet doğru. Söz namustur. Söz verip de yapmayanlara oy vermeyin. '306 kilometre metro yapacağım' diyor. Sen önce 10 sene önce başladığın 3 kilometrelik metroyu bitir de öyle konuş. Televizyoncular Belediye Başkanına soruyor: İzmir'in en önemli sorunu nedir? Cevap: İzmir'in hiçbir sorunu yok. Ben size bir şey söyleyeyim. İzmir'in en önemli sorunu bu başkandan kurtulmaktır. 30 Mart'ta Karabağlar'da Necip Kalkan ile destan yazmaya var mısınız? 30 Mart'ta İzmir'de Büyükşehir Belediyesi'nde kardeşinizle tarih yazmaya var mısınız?"

DERVİŞİN FİKRİ

Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bunlar seçimi kaybedeceklerini anladılar. Şimdi 'AK Partililer seçimde hile yapacaklar.' Derviş'in fikri ne ise zikri de odur. Bu hileleri hurdaları siz bilirsiniz. Oyları gizli atıp gizli tasnif yapma sizin geleneğinizde var. AK Parti yüzde 30'da kalırken hile hurda yoktu. Seçime 2 gün kala yan çizmeye başladılar. Gümbür gümbür geldiğimizi gördüler. Bizim ekibimiz oylara sahip çıkacak. 30 Mart'a kadar sandıklar sayılıp sonuçlar açıklanıncaya kadar görev yerini terk etmek yok. Karabağlar'dan sadece Necip Kalkan'ı seçmenizi beklemiyorum, İzmir rekorunu bekliyorum."

KALKAN'DAN TEŞEKKÜR

Karabağlar adayı Necip Kalkan da yaptığı konuşmada, "İşini gücünü bırakarak Karabağlar'ın bu bayram gibi gününe gelen herkese teşekkür ediyoruz. Başbakanımızın toplandığı kalabalığın küçük bir örneği. Adeta burası küçük bir Gündoğdu Meydanı gibi. Gelen herkese minnettarım. Bu heyecanın baş mimarı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. İkinci mimarı Binali Yıldırım. Üçüncüsü Necip Kalkan. İçimizdeki ülkeye hizmet etme aşkını maksimum noktasına çıkardınız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapa yapa geldik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN