MARBLE yüzleri güldürdü

İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, MARBLE Fuarı'nın çok verimli geçtiğini söyledi, "Yeni Fuar Alanı'nın devreye girmesiyle dünya liderliğini hedefliyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 31.3.2014
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen MARBLE - 20'nci Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, yurtiçi ve yurtdışından 1187 firmanın katılımı ile 45 bin metrekare alanda organize edildi. MARBLE bu yıl da katılımcı ve ziyaretçinin yüzünü güldürdü. Alanında bir dünya markası olan ve sektörün ilk 3 fuarı arasında yer alan MARBLE 2014 Fuarı, Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri arasında bir ticaret köprüsü kurdu. MARBLE Fuarı'nı 20'nci kez organize etmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, "Türk doğaltaşı için yeni ihracat pazarları bulmak ve dünya ticaretinden aldığı payı artırmak için ziyaretçi ülke ve yabancı alıcı sayısını artırmaya yönelik girişimlerini yıl boyu sürdüren İZFAŞ olarak başarılı bir fuar organizasyonu geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yılki fuarda Çin, İsrail, Ürdün, İran, Filistin, İtalya, Libya, Yunanistan, Irak ve Suudi Arabistan'dan gelen ziyaretçilerin yoğunluğu ve yaptıkları büyük alımlar dikkat çekiciydi. İş bağlantıları bakımından katılımcı ve ziyaretçilerimiz verimli bir fuar geçirdiler. Gaziemir Yeni Fuar Alanı'nın devreye girmesiyle Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği (UFI) onaylı ve İzmir fuarcılığında doğan MARBLE'da dünya liderliğini hedefliyoruz" dedi.

85 ÜLKE ZİYARET ETTİ

Toplamda 14 bin ton ağırlığında olan bloklar, Kültürpark içerisinde çeşitli noktalarda sergilenerek yurtiçi ve yurtdışından gelen profesyonel ziyaretçilere tanıtıldı. MARBLE Fuarı'nda yurtiçi ve yurtdışından gelen katılımcılar ve ziyaretçiler, başta İzmir olmak üzere Türkiye ekonomisinin kalkınmasına da katkıda bulundu. Yapılan konaklama, ulaşım ve diğer harcamaların ortalama 100 milyon dolar seviyesinde olduğu tahmin ediliyor. Mevcut 5 kapalı alanın yanı sıra bu yıl 8 bin 700 m2 4 adet geçici yapı kurulan MARBLE Fuarı toplam 9 adet holde organize edildi. 78 ilden ve 85 ülkeden ziyaretçinin geldiği Fuar'da, mermer ve doğaltaş, fabrika makinaları, ocak-iş makinaları/ ekipmanları ve sarf malzemeleri olmak üzere 4 ana grupta ürünler sergilendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MARBLE yüzleri güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN