Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenci profesör

Gündüzleri, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitim veren 60 yaşındaki Prof. Dr. Koyuncu, akşam da Gediz Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi görüyor

Giriş Tarihi: 31.3.2014
Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu, Gediz Üniversitesi'nin sıradışı öğrencilerinden biri. Kadın hastalıkları alanında yaptığı çalışmalarla bilinen, Türk Jinekoloji Derneği'nin uzun yıllardır yöneticiliğini yapan Prof. Dr. Koyuncu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi. Akademisyenlikte çeyrek asrı geride bırakan hocaların hocası, 60 yaşında tekrar öğrenci oldu. Gediz Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Yüksek Lisans Programı'nda eğitim görüyor. Girdiği zorlu ameliyatlara, yorucu mesaisine rağmen akşamları öğrenci sırasına oturuyor; Gedizli akademisyenler anlatıyor, o harıl harıl not tutuyor. Bugüne kadar birçok doktor ve akademisyen yetiştiren, her gün onlarca kişiye şifa dağıtan Koyuncu, topluma, özellikle de gençlere örnek olmak istediğini söylüyor.

YAŞAM BOYU EĞİTİM

Gündüz ders verip akşamları ders alan, bir güne hem hocalığı hem de öğrenciliği sığdıran Koyuncu, eğitimin yaşam boyu sürmesi gerektiğine inandığını dile getirdi, şöyle konuştu; "Hızla akıp giden hayat, birçok yeniliği karşımıza getiriyor, bildiklerimiz eskiyor. Bu değişime ayak uydurabilmek için kendimizi sürekli yenilememiz, gelişmeye hep açık olmamız gerekiyor. Bu yüzden başta öğrencilerim olmak üzere herkese ömürleri boyunca bilginin peşinden koşmalarını, asla yerinde durmamalarını öğütlüyorum. Ben de öyle yapıyorum. Hem kendimi yenilemek hem de topluma mesaj vermek için tekrar öğrenciliğe döndüm. Ne kadar doğru bir karar verdiğimi her geçen gün daha çok anlıyorum. Sürekli yeni şeyler öğreniyorum, öğrendikçe mutlu oluyorum. Öğrencilik kadar keyiflisi yok, herkese hep öğrenci kalmalarını tavsiye ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenci profesör
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN