Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'e katkıya ödül

İZSİAD tarafından 10. kez düzenlenen 'İzmir'e Katkı Ödülleri'ne Norm Civata Onursal Başkanı Nedim Uysal ile ünlü tiyatrocu Nejat Uygur layık görüldü

Giriş Tarihi: 13.4.2014
İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) tarafından 2003 yılından bu yana gerçekleştirilen 'İzmir'e Katkı ödülleri' bu yıl Norm Civata Onursal Başkanı Nedim Uysal ile ünlü Tiyatrocu Nejat Uygur'a verildi. Nejat Uygur'un ödülünü kendisi gibi tiyatrocu olan oğlu Süheyl Uygur aldı.

"DEĞER VERİYORUZ"
Tarihi Havagazı Tesisleri'nde bu yıl 10'ncu kez düzenlenen ödül töreninde konuşan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, klasik bir işadamları derneği olmadıklarını belirtti, üretime ve kültürel çalışmalara önem verdiklerini söyledi. Küçükkurt, "İZSİAD olarak bölgemizde ve ülkemizde ayrımcılıklar üzerinden artı değer elde etmek yerine hak ve adalet duygusunun geliştiği sanayi toplumunun yaratılmasını önemsiyoruz. Bu sürecin bileşenleri olarak toplumsal projelere destek vermeyi, kültür-sanat alanlarında çalışmalar yapmayı benimsiyoruz. Ödüllerimizi üreten, çalışan, istihdam yaratan kültürel ve sanatsal değer oluşturan, ömrünü kıymetli işlere adamış değerlerimize vermekteyiz" dedi. Konuşmaların ardından Başkan Küçükkurt tarafından Norm Civata Onursal Başkanı Nedim Uysal ile ünlü Tiyatrocu Nejat Uygur adına oğlu Süheyl Uygur'a İzmir'e katkı ödülleri takdim edildi. Nedim Uysal, İzmir'e katkı sağlayan herkese teşekkür etti, ödülü almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Babası Nejat Uygur'un adına ödülünü alan Tiyatrocu Süheyl Uygur ise, "İzmir'in Nejat Uygur'a, Nejat Uygur'un da İzmir'e katkısı çok büyüktür. Size ailemin selamlarını getirdim. Nejat Uygur'un da çok selamı var. Bu ödül babamın bize bıraktığı en büyük miraslardan biridir" diye konuştu. Ödül törenine CHP Milletvekilleri Mustafa Moroğlu, Hülya Güven, Erdal Karademir, Alaattin Yüksel ile Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve çok sayıda İZSİAD üyesi katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e katkıya ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN