Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İZKA, turizme de destek vermeli'

İzmir turizminin geleceği ve geliştirilmesi yönünde atılacak adımları anlatan Vali Toprak, "İZKA ile bu alanda ortak çalışma yapılarak, tanıtım atağına geçilmeli" dedi

Giriş Tarihi: 17.4.2014
İzmir'in ulusal ve uluslararası kamuoyunda yeteri kadar tanınmadığını her fırsatta dile getiren ve bunu şehrin kanaat önderleriyle paylaşan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), yarattığı turizm farkındalığına ses bulmaya devam ediyor. Önceki günlerde düzenlenen İZKA Kalkınma Kurulu Toplantısı'nda söz alan İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak, İZKA'nın bu alana kaynakla destek verebileceğini ifade etti.

'YATAK KAPASİTESİ AZ'
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) 5. Kalkınma Kurulu Toplantısı, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) meclis salonunda gerçekleştirildi. İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu başkanlığındaki toplantıya; İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak, ETİK Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler ile Kalkınma Kurulu üyeleri katıldı. Kurulda söz alan Vali Toprak, konuşmasının büyük bölümünde İzmir turizminin geleceği ve geliştirilmesi yönünde atılacak adımlardan bahsetti. Toprak, İZKA'nın bu alana kaynakla destek verebileceğini ifade etti. İzmir'in yatak kapasitenin 40 bin olduğunu söyleyen Toprak, "İzmir'e turist neden gelmiyor. Yatak kapasitesini getirip 40 bine dayandırır orada bırakırsanız turist gelmez. Şehirde otel yapacak yer yok. Mevcut yatak kapasitesini artırmadan 'turizmde bunu yapıyoruz' demek doğru değil. Yatak kapasitesini cazibe merkezi oluşturacak şekilde sunmalıyız" diye konuştu. Toprak ayrıca, yurt dışında yapılacak ve dünyaca kabul gören 5 önemli turizm fuarında İzmir'in, İZKA önderliğinde tanıtım faaliyetlerinin titizlikle yürütüleceğini bildirerek, turizm alanında ortak çalışma yapılması gerektiğini vurguladı.

KATKIYA TEŞEKÜR
Kurul toplantısında söz alan ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Toprak'ın göstermiş olduğu turizm hassasiyetinin kentin diğer kanaat önderlerine de örnek olmasını dilediğini söyledi, "Sayın Valimize de turizme olan katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İzmir'de ötelenen, üvey evlat muamelesi gören turizmi bu konumundan çıkarıp sahiplendiği için ayrıca minnettarız. İzmir turizminin lig düşmeden bir an önce eski günlerine geri dönebilmesi için Sayın Valimiz öncülüğünde kenti tanıtım atağına geçirmeye hazırız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İZKA, turizme de destek vermeli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN