Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeytinyağında da başarıyı yakaladı

Olivtech Fuarı'nda büyük ilgi gördüklerini belirten Küçükbay Pazarlama Koordinatörü Kaya Büker, "Orkide olarak iç ve dış pazarda etkinliğimiz her geçen gün artıyor" dedi

Giriş Tarihi: 17.4.2014
Olivtech 4. Zeytin ve Zeytinyağı Fuarı'nda profesyonel ve nihai tüketiciler ile buluşan Orkide Yağ, sektörün nabzını tuttu. 2014'ün zeytinyağı adına zor bir yıl olmasına rağmen, ihracata ve iç tüketime yönelik tanıtım faaliyetlerinden çok olumlu geri dönüşler alındığına dikkat çeken Küçükbay A.Ş. İç Satış ve Pazarlama Koordinatörü Kaya Büker, "Bitkisel sıvı yağ ve margarin sektörünün lider markası Orkide, atağa kalktığı zeytinyağında da çok kısa bir sürede başarıyı yakaladı" dedi. Orkide'nin yeni yatırımlarla desteklediği zeytinyağı atağı ile iç ve dış pazarlarda hızla yükselişe geçtiğini vurgulayan Büker, "Orkide Zeytinyağı, kalitesiyle tüketicinin kalbini fethetti. Sektörün nabzını tutan Olivtech'te aldığımız tepkiler de bunun en güzel kanıtı. Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyete geçmeye hazırlanan yeni tesisimizde sektöre damgamızı vurmaya hazırız. Ege ve Körfez bölgelerinin en kaliteli zeytinlerinden elde ettiğimiz ürünlerimiz ile bu alanda da liderler liginde yer alıyoruz" dedi. Son yıllarda zeytinyağı üretimi ve ihracatında yaşanan artışın sevindirici olduğunu ancak bu yıl istenilen düzeyde ürün alınamaması nedeniyle fiyatlarda yükseliş beklendiğine değinen Büker, "Zeytin ve fındık yağında bu yıl rekoltenin düşük olması fiyatların yükseleceğine işaret ediyor. Üreticinin ve tüketicinin mağdur olmaması için dikkatli davranmak lazım. Ülke olarak son dönemde zeytinyağında yakalanan olumlu havayı kaybetmemeliyiz. Türkiye zeytinyağının anavatanı. Tüm dünyaya bunu kanıtladık" dedi.

"ZEYTİNYAĞI TÜKETİMİ AZ"
Markalı ürünlerinin dünyanın birçok noktasında adını duyurmayı başardıklarını belirten Büker, şöyle devam etti; "Türk zeytinyağı İspanya ve İtalya'nın en büyük rakibi. Ancak ülkemizde zeytinyağı tüketimi henüz istenilen seviyelere ulaşmadı. Kişi başına 1.5 litre olan zeytinyağı tüketiminin 4-5 litreye çıkartılması en büyük hedefimiz. Bir tek zeytin ağacı olmayan ülkelerde bile bizden daha çok zeytinyağı tüketiliyor. Son yıllarda bu konuda gösterilen hassasiyeti, tüm zeytin ve zeytinyağı üreticileri memnuniyetle karşılıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeytinyağında da başarıyı yakaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN