Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşar Üniversitesi'nin 13'üncü yıl gururu

2001 yılında 52 öğrenciyle eğitim öğretime başlayan Yaşar Üniversitesi, bugün 6 bini aşkın öğrencisiyle dev kampüste yoluna devam ediyor

Giriş Tarihi: 1.5.2014
Yaşar Üniversitesi'nin, 13'üncü kuruluş yıldönümü Selçuk Yaşar Kampüsü'nde düzenlenen törenle kutlandı. Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, 13 yıldır olduğu gibi bundan sonra da ilk günkü heyecan, özgüven ve bilim, birlik, başarı ilkeleriyle yola devam edeceklerini söyledi. 2001 yılında 52 öğrenciyle eğitim hayatına başlayan Üniversite'nin bugün 6 bin öğrencisiyle yükseköğrenime devam ettiğini belirten Yiğitbaşı, "Bilim dünyasında yaşanan gelişmeleri, dünyanın çehresini değiştiren toplumsal değişimleri, bu değişimlerin kültürel ve ekonomik etkilerini, çok değerli akademisyenlerimizle sürekli takip ettik ve ediyoruz. Bu gözlem sürecinden çıkardığımız pozitif sonuçları; stratejilerimize ve öğrencilerimize yansıtıp, onların daha kaliteli eğitim alması için seferber oluyoruz. Eğitim yolculuğuna uluslararası üniversite olma yolunda attığımız adımlarla, kaliteden ödün vermeden devam edeceğiz" dedi.

148 YABANCI ÖĞRENCİ

Törende üniversitenin akademik ve idari başarılarına değinen Rektör Prof. Dr. Murat Barkan da şunları söyledi: "Kurucumuz Sayın Selçuk Yaşar'ın inancı, kararlılığı, dirayeti ama hepsinden önemlisi hayal etme ve hayallerini gerçekleştirme yönündeki güçlü iradesiyle başlayan 'Üniversitemizin yaşam öyküsü' bugün bir gurur dolu gününü daha yaşıyor. 38 ülkeden 148 öğrenci eğitim görüyor" diye konuştu. Çok sayıda davetlinin katıldığı törende akademisyenlere 'Hizmet Onurlandırma' ve 'Bilim, Birlik, Başarı' ödülleri de verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşar Üniversitesi'nin 13'üncü yıl gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN