Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bornova için çok çalışacağız

Giriş Tarihi: 2.5.2014

Bornova'yı, 3 üniversite ile birlikte projeler üreterek güzelleştirmek istediklerini belirten Atila, "İlçemiz, 50 yıl sonra nasıl olmalı? Bu konuda hedeflerimiz var" dedi

Egeli Sabah'ı ziyaret eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova'ya 5 yıllık başkanlık süreci boyunca yapmak istediklerini, hedeflerini ve hayallerini anlattı. Bornova'nın üniversite kimliğini benimsemesi gerektiğini söyleyen Atila, "İlçeyi, Ege Üniversitesi'nin kampüsünün devamı gibi görmek lazım. Üniversitenin bilgi hazinesinden faydalanmak istiyoruz. Mimarlık fakültesi öğrencileri tasarlasın, biz de ilçemizde bunu hayata geçirelim. Bunların hepsine açığız. Farklı şeyler ortaya çıksın biz de bunu halkımıza sunalım. Herkesin evi tertemizdir. Temizlik personeli ayarlanırsa apartmanın da içi temiz oluyor. Ama sokağa adım attığımız anda apartmanın önü kimseyi ilgilendirmiyor. İşte klima motorlarını, apartman boyalarının renklerini yöneticiler ile tartışıp bir karara bağlayabiliriz. 15 yıl önce İstiklal Caddesi'nde böyle bir proje hayata geçti ve sonuç ortada" dedi.

GENÇLER TASARLAYACAK
Bornova'daki parklarda daha önce bugüne kadar denenmemiş bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanan Bornova Belediyesi, parkların estetik görüntüsünü bozmayacak şekilde, gizlenmiş hoparlörlerden yapacağı müzik yayınını yapacak. Projenin nasıl ortaya çıktığını anlatan Başkan Atila, "Yaşar Üniversitesi'ne gittim, gezerken her yerden inceden bir müzik sesi geliyor. Bu ses insana huzur veriyor. Biz belediye olarak radyo kuramayız, ama Üniversitesi'nin radyosundan faydalanabiliriz" dedi. Belediyenin hizmetleri konusunda vatandaşlarında sürece dahil edilmesi gerektiğini belirten Başkan Atila, "Mesela Bornova Belediyesi'nin hizmet binası yenilenecektir. Bir yarışma düzenlenir, gençlerimiz tasarlar, projeler ortaya çıkarır. En çok beğeni toplayan hayata geçer" dedi. İzmir Metrosu'nun Bornova merkeze gelmesi için projelerinin bulunduğunu belirten Başkan Atila, "Metroyu Bornova merkeze getirmek istiyoruz. Güzel bir meydanımız var. Burayı hem metro ile buluşturmak, hem de otopark sorununu çözmek için kullanabiliriz. Metro için proje yapılırken bir de halkın istediği tarzda bir yer altı otoparkı yapmak istiyoruz. Bornova, 50 yıl sonra nasıl olmalı bu konuda hazırlığımız olmalı" diye konuştu. Atıl durumda bulunan Homeros Vadisi'nin hak ettiği değeri görmesi gerektiğini belirten Başkan Atila, "Bu bölge ile çözülemeyecek sıkıntı yok. İnsanlar, vadiyi tanımıyor, bilmiyor. Yavaş yavaş tanıtımını gerçekleştireceğiz" dedi. Önümüzdeki günlerde Ege Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi ve Şifa Üniversitesi ile ortak bir girişimde bulunarak Bornova'nın çeşitli yerlerinde bahar şeklikleri yapmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

GENÇİK MERKEZİ'NE İLGİ BÜYÜK
Bornova Belediyesi Gençlik Merkezi'ne Ege Üniversitesi öğrencileri açıldığı günden beri yoğun ilgi gösteriyor. Bornova Belediyesi'nin üniversite öğrencilerine eğitimlerine katkı sağlamak ve sosyalleşmeleri açısından destek olmak için açtığı Gençlik Merkezi, kısa sürede gençlerin ilgisini çekti. Gençlik Merkezi, üniversite öğrencilerine her gün iki öğün sıcak yemek imkanı sunuyor. Ayrıca sınırsız çay hizmetiyle güzel bir sohbet ortamının da yaratıldığı Gençlik Merkezi'nde ücretsiz çamaşır yıkama ve kurutma hizmeti de veriliyor. Üniversite öğrencilerinin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan, haftanın 7 günü sabah 08.00'den akşam 24.00'e kadar hizmet veren Gençlik Merkezi'nde ücretsiz kablosuz internet hizmeti de veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bornova için çok çalışacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN