Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yıldırım' toplantı

Giriş Tarihi: 3.5.2014

AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım, bugün partisinin 235 belediye meclis üyesiyle toplantı yapacak. Yıldırım'ın, meclis üyelerine, 'Yaşanan sorunları gündemde tutun' talimatı vereceği konuşuluyor

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, partisinin 235 belediye meclis üyesi ile bugün Torbalı'da toplantı yapacak. İzmir'deki CHP'li ve MHP'li belediye çalışmalarının yakından takip edilmesini isteyeceği öğrenilen Yıldırım'ın, muhalefet anlamında meclis üyelerinden ciddi ve yoğun çalışmalar yapmasını isteyecek. AK Parti'nin 235 belediye meclis üyesiyle Torbalı Kültür Merkezi'nde toplantı yapacak Yıldırım'ın, meclis üyelerine, "Yaşanan sorunları gündemde tutun" talimatı vereceği konuşuluyor. Geçtiğimiz günlerde, "Gözüm kulağım İzmir'de" açıklaması yapan Yıldırım, bugün öğle saatlerinde kente gelecek. Yıldırım, 30 ilçeden seçilen belediye meclis üyeleri ile yapacağı toplantıda vereceği mesajlar hem parti teşkilatı hem de İzmirliler tarafında merakla bekleniyor. Öte yandan AK Parti İzmir teşkilatları, pazar günü İl Danışma Meclisi'ni Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu'nda yapılacak. Toplantıya Binali Yıldırım'ın yanı sıra Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın da katılması bekleniyor. Yerel seçimden sonra ilk kez yapılacak Danışma Meclisi'nde, parti içi değerlendirmeler yapılacak.

YILDIZ TAKİPTE
Bakan Yıldız, İzmir'de Reysaş Lojistik'in güneş enerjisi teknolojisi ile ilgili yatırımını hizmete açtıktan sonra İl Danışma Meclisi'ne katılacak. Yerel seçim sonrası AK Partili belediyeleri ziyaret etmek için İzmir'e gelen Yıldırım, yaptığı konuşmada şunları söylemişti: "Bir seçimi geride bıraktık. Bu seçimlerin ülkemize, milletimize güzel İzmir'imize hayırlı olmasını diliyorum. Bize 1 milyon oy vererek yürekten desteklerine gösteren hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye'deki AK Partimizin aldığı 20 milyonun yüzde 2.5'u İzmir'dendir. Bu da kayıtlara geçsin. 1 milyon oy aldık. Bu bir başlangıç. Artık İzmir'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İzmir'in şifreleri çözülmüştür. Genleri değişmeye başlamıştır. İzmir'i yönetenlerin işi bundan sonra hiç de kolay olmayacak. Gözümüz üzerlerinde olacak. İzmir için ya çalışacaklar ya çalışacaklar. Çalışmazlarsa sonucuna katlanacaklar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yıldırım' toplantı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN