Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanata doydular

Giriş Tarihi: 4.5.2014

Yaşar Üniversitesi'nde düzenlenen Uluslararası Müzik Günleri ile Tiyatro Festivali'nde öğrenciler sanat dolu bir hafta geçirdi

Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü, çeşitli ülkelerden birçok sanatçı ve akademisyenin katılımıyla, Uluslararası Müzik Günleri ve Fuarı düzenledi. Etkinlik kapsamında alanında uzman Türk ve yabancı sanatçı ve eğitmen öğrencilerle buluştu. Selçuk Yaşar Kampüsü'nde 6 gün süren Uluslararası Müzik Günleri ve Fuarı'na, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Hollanda, İtalya, Portekiz, Litvanya ve Polonya gibi ülkelerden gelen sanatçı ve eğitmenler, piyano, gitar, çello, vokal, flüt, caz ve kompozisyon alanlarında konserler verdi, eğitimlere katıldı. Ayrıca, enstrüman ve müzik kitapları fuarı gerçekleştirildi.

İLGİYLE İZLEDİLER
Ayrıca, alanında yetkin sanatçılar Arthur Lipner, Angelo Ragno, Constantin Sandu, Daniela Troiani, Filippo Lattanzi, Gianni Lenoci, Gemma Dibattista, Karolina Jarosz, Marilena Liso, Pier Francesco Forlenza, Tom Sol, Vincenzo Palermo, Claudio Marini, Vittoria Licari, Massimo Fellici, Flavio Danilo Maddonni ve Gabriele Prodi'hem öğrencilerle bir araya geldi, hem de çeşitli konserlerle sanatseverlerle buluştu. Monopoli Konservatuvarı ve Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencilerinin verdiği Flüt Ensemble Konseri ilgiyle izlendi. Yaşar Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu tiyatro topluluğu tarafından düzenlenen 1. Tiyatro Festivali'nde ise Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden sanatçı öğrenciler oyunlarını sergiledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanata doydular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN