Ekol'de 13 usta ressam bir arada

Açıldığı günden bu yana bir çok usta ismi sanatseverlerle buluşturan Ekol Sanat Galerisi, şimdi de ilk karma sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 5.5.2014
Çiğli'de Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nin yanında bulunan ve İzmir'e sanat anlamında farklı bir bakış ve boyut kazandıran Ekol Sanat Galerisi açıldığı günden bugüne kadar ünlü ressamları ve eserlerini İzmir halkıyla ve İzmirli sanatseverlerle buluşturdu. Ekol Sanat Galerisi şimdide farklı disiplinlerden genç ve olgunluk dönemindeki sanatçıların yeni dönem eserlerinden oluşan 'Santimantal Kesişmeler' isimli karma sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Açıldığı günden itibaren her sergisi merakla beklenen Ekol Sanat Galerisi İzmir'de yoğun bir ilgi gördü. Kapılarını Devrim Erbil'in sergisi ile sanatseverlere ve İzmir halkına açan Ekol Sanat Galerisi daha sonra Zeki Serbest, Bedri Baykam, Faruk Cimok ve Özdemir Altan'ın eserlerini de İzmirli sanatseverlerle buluşturdu. Geniş bir kitleye hitap eden ve her kesimden ziyaretçisi bulunan Ekol Sanat Galerisi şimdi de 13 farklı ressamın yaklaşık 80 eserinden oluşan sergi ile İzmirli sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Ekol Sanat Galerisi Sorumlusu Filiz Top, Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz'ın birçok işadamına örnek olduğunu belirtti, Ekol Sanat Galerisi ve Dr. Mehmet Baz'ın çalışmaları ile İzmir'de sanatın çok daha iyi bir noktaya geldiğini çitanın her geçen gün arttığını söyledi.

13 SANATÇI 80 ESER
10 Mayıs'ta açılacak ve 20 Haziran'a kadar ziyarete açık olacak olan 13 sanatçının eserlerinin gösterimde kalacağı sergi hakkında da bilgiler veren Ekol Sanat Galerisi Sorumlusu Filiz Top şunları söyledi: "Santimantal Kesişmeler", Ekol Sanat Galerisi'nin ilk karma resim sergisi. Bu sergimiz Türk resim sanatına emek vermiş, belli bir birikimle kendi üslubunu oluşturmuş ve her biri ayrı bir yol çizmiş, 13 sanatçıyı bir araya getiren olgu, sergininde temelini oluşturmaktadır. Bu sergide, modern zamanın kısırlaştırdığı, unuttuğumuz, hatırlamak istemediğimiz, çoğu zamanda işimize gelmediği için yüz çevirdiğimiz duyguların, farklı bakış açılarıyla nasıl yüz bulduğunu görüyoruz. Bu sentezin ürünü olan ve sanatçı duyarlılığıyla ele alınan eserler Pop-Art, Naif, Figüratif, Peyzaj ve Soyut resim olarak, karşımıza çıkıyor. Bu sergide Alp Tamer Ulukılıç, Altan Çelem, Ayten Akbayram, Bayram Gümüş, Didem Ünlü, Dilek Gümüş, Dilşan Balkancı, Filiz Top, İzzet Arda Onursan, Osman Akşit, Saim Erken, Selahattin Aydın, Yüksel Diyaroğlu'nun eserleri 10 Mayıs'ta Ekol KBB Hastanesi yanındaki Ekol Sanat Galerisi'nde İzmirli sanatseverlerle buluşacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekol'de 13 usta ressam bir arada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN