Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mistral İzmir, kentin siluetini değiştirecek

Giriş Tarihi: 10.5.2014

Ofis kulesi 48, konut kulesi 38 kattan oluşan yeni proje; çarşısı, barındırdığı sosyal ve eğitsel donatılarla da dikkat çekiyor. Sadece İzmirli'den değil, İstanbullu'dan da yoğun ilgi görüyor

İzmirli işadamları, İzmir Limanı'nın özelleştirilmesi sırasında Arkas liderliğinde oluşturulan konsorsiyumdan esinlenerek Mistral Yapı A.Ş.'yi kurdu. Şirket, bugüne kadar İzmir'de yükseklik açısından yapılmamışı gerçekleştirmek için kolları sıvadı ve Bayraklı'da, en yüksek konut ve ofis projesinin temellerini attı. Türkiye'nin örnek projelerinden biri olan ve yaklaşık 150 milyon dolara mal olması beklenen Mistral İzmir'in tanıtım toplantısı dün Swiss Otel Büyük Efes Didim Salonu'nda yapıldı. Herkesin gurur duyacağı prestijli bir yapı inşa etmek istediklerini söyleyen Arkas Holding CEO'su ve Mistral Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Önder Türkkanı, "Ortaklarımızın çoğu İzmir ve Türkiye'nin konusunda önde gelen isimleri. El birliği ile mükemmeli arıyoruz. Mistral İzmir, şu andaki projeler içinde en yükseği. Ancak biz yükseklik değil de, kalite olarak ön plana çıkmaya çalışıyoruz. İnşaat alanında bin kişiye istihdam sağladık" dedi.

YÜZDE 45'İ SATILDI

Fiyat aralıklarının kat yüksekliğine göre değiştiğini ifade eden Türkkanı, "Metrekare fiyatımız konutta 3 bin, ofiste 2 bin 750-3 bin 500 dolar seviyelerinde. İstanbul'daki benzer projelerin 3'te bir, 4'te biri seviyesinde. Kalite konusunda İstanbul projelerine göre daha üstünüz. Bu nedenle projemiz İstanbul'da da büyük ilgi çekti. İstanbullu yatırımcıların devreye girmesiyle projemizin yüzde 45'i şimdiden satıldı. Satışlarımızın yıl sonuna kadar tamamlanmasını bekliyoruz" diye konuştu. Türkkanı, temel aşamasına gelen yapının Haziran 2016'ya kadar yetiştirilmesinin hedeflendiğini söyledi, "Ofis kulesinde, Arkas Holding, Erdoğan Atay Holding gibi şirketleri göreceğiz. Uluslararası markalı otel yatırımcısı Er Yatırım da konut kulesinin ilk 8 katını satın aldı" dedi. Mistral Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haydar İnaç da, projenin toplam arsa alanının 13 bin 923 metrekare olduğunu, ofis, konut ve çarşıdan oluşan lokasyonuyla dikkat çektiğini söyledi. Manas Bulvarı ile Ankara Caddesi'nin kesiştiği noktada yer alan Mistral İzmir'in çift cepheli ofis binası, İzmir Körfezi'nin güzelliğini doyasıya yaşatacak geniş teraslı konutları ve sokak konseptli çarşısıyla İzmir'de ilklere imza attığını anlatan Haydar İnaç, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir'de ilk çift cephe uygulamalı ofis binası olma özelliği taşıyan Mistral İzmir Ofis, profesyonel ofis yönetimiyle şehirdeki anlayışı değiştirecek. Çarşı da kısa sürede İzmirlilerin vazgeçilmezi haline gelecektir. Yeşil bina özellikleri ile sadece İzmir'de değil, Türkiye'de de ilklere imza attık" dedi.

48 KATLI OLACAK
Mistral İzmir'in 38 katlı konut kulesinde 110 adet daire buluyor. 34. kattaki sosyal tesisi özel davetlerin verilebileceği lounge alanı, bar, TV ve play station alanı, satranç-tavla alanı, kütüphane ve İzmir Körfezi'nin eşsiz manzarasına hakim terasıyla sakinlerinin keyifli zaman geçirmesini sağlayacak. Mistral İzmir'in 48 katlı ofis kulesinde büyüklükleri 65 ile 950 metrekare arasında değişen 153 ofis yer alacak. Çarşı ise kafe, giyim ve elektronik ağırlıklı markalara ev sahipliği yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mistral İzmir, kentin siluetini değiştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN