Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MÜSİAD'ta yarışma zamanı

MÜSİAD İzmir Şubesi, her aşamadaki öğrenciye sinemayı sevdirmek ve sanata olan ilgilerini artırmak için kısa film yarışması düzenliyor

Giriş Tarihi: 12.5.2014
Müsiad İzmir Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yaptı, 30 ilçe sınırları içindeki ilk, orta ve yüksek öğrenim gençliğine yönelik yarışma düzenledi. İzmir Genç Kısa Film Yarışması etkinliğine tüm gençlerin katılmasını isteyen İzmir MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, "Gençlerimize sanatı sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, kendilerine olan özgüvenlerini güçlendirmek, kişilik sahibi ve sorumluluklarının bilinci ile hareket eden genç kuşakları cesaretlendirmek için bu tür sanatsal faaliyetleri artıracağız" dedi.

ÖDÜLLÜ YARIŞMA
Ülkü, yarışma ile İzmirli öğrencilere film yapımını özendirmek, gelişmesine katkıda bulunmak ve yeni sinemacıların desteklenmesini hedeflediklerini söyledi, şöyle dedi: "Gençlerimizin sosyal ve kültürel olarak da gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız bu tür sanatsal yarışların elbette bir de ödül ayağı olmalıdır. Sivil toplum kuruluşları olarak bizler, gençlerimizin bu tür sanatsal yarışlara icabet etmeleri içinde yarışmada dereceye girenlere, harcadıkları zaman ve sarf ettikleri efor ve ayrıca gösterdikleri medeni cesaretlerinden dolayı ödüllendirilmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Yerel yönetimlerin bu tür sanatsal faaliyetlere destek verdiğini biliyoruz. Ancak yerel yönetimlerden herhangi bir katkı sağlamaları hususunda bir girişimimiz olmadı. Ancak kendi üyelerimizin arasında yarışmada dereceye giren gençlerimize ödül vermek veya katkı sağlamak isteyenlerin ne tür bir destek ve katkı sağlamak istediklerini yarışma komitesine sunmalarını istedik. Önümüzdeki yıllarda düzenleyeceğimiz diğer kısa film yarışmaları ile geleneksel olmasını sağlayacağız." Ülkü, yarışma için son başvuru tarihinin 20 Mayıs 2014 olduğunu, finalistler 3 Haziran'da açıklanacağını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD'ta yarışma zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN