Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En güzel yatırım

Bayraklı'da ikamet eden vatandaşlara ücretsiz diş sağlığı hizmeti veren belediye, Adalet ve 75'nci Yıl mahallelerinde bulunan diş ünitesi ve hekim sayısını 4'e çıkardı

Giriş Tarihi: 14.5.2014
Bayraklı'da ikamet eden vatandaşlara ücretsiz olarak diş taşı temizliği, diş çekimi, dolgu ve ağız sağlığı muayeneleri hizmeti verilmeye devam ediliyor. Belediye, Adalet Mahallesi ve 75'nci Yıl Mahalleleri'nde bulunan diş ünitesi sayısını 4'e çıkardı. Adalet Mahallesi Sağlık Evi'nde iki, 75'nci Yıl Mahallesi Sağlık Evi'nde iki olmak üzere toplam dört diş ünitesi ve dört hekim vatandaşlara ücretsiz ağız sağlığı hizmeti veriyor. Vatandaşların memnuniyeti doğrultusunda artan talebe yanıt verebilmek ve ücretsiz sağlık hizmeti sağlamak amacıyla ilçeye yatırımlarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, bu çerçevede artırdığı diş ünitesi sayısı ile bir kez daha vatandaştan tam not aldı. Hafta içi her gün hizmet veren Sağlık Evleri'nde haftalık ortalama 250 ile 300 arasında vatandaş muayene ve tedavi ediliyor. Hizmetten yetişkinlerin dışında çocuklar da faydalanabiliyor. Diş hizmetlerinin yanında vatandaşlar ağız ve diş sağlığı ile ilgili soru ve sorunlarına da yanıt buluyor. Bayraklı'da 4 diş ve 4 dahiliye hekimi, 2 hasta nakil ambulansı ile hizmet veren Bayraklı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne ilgi de her geçen gün artıyor. İlçede yaşayan birçok vatandaşın kolaylıkla ulaşabildiği ve ücretsiz muayene, tedavi gibi işlemlerin yapılabildiği sağlık evleri Bayraklı'da önemli ihtiyaca yanıt veriyor. Bayraklı Belediyesi'nin Adalet ve 75'inci Yıl Mahallelerinde bulunan iki sağlık evinde 2013 yılında toplam 41 bin 250 kişi muayene veya tedavi amacıyla müracaat ederken, sayısının daha da artacağı tahmin ediliyor.

BU FIRSATI İYİ KULLANIN
Bugüne kadar binlerce vatandaşın ücretsiz ağız ve diş sağlığı hizmetlerinden faydalandıklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Diş ünitemizin ve diş hekimimizin sayısını 4'e çıkardık. Ücretsiz verdiğimiz bu hizmetten tüm Bayraklı halkının yararlanması bizi mutlu eder" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En güzel yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN