Dönüşüm, belediye ve müteahhitlerle olacak

Giriş Tarihi: 17.5.2014

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, yapılması planlanan kentsel dönüşümün uzlaşmada tıkandığını belirtti, "Bu kapsamda Başkan Kocaoğlu ile görüşeceğiz" dedi

Bayraklı'nın ilk Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 2009 yerel seçimlerindeki oy oranını arttırarak ikinci kez seçilmeyi başardı. İlçede yapılması planlanan kentsel dönüşümün uzlaşmada tıkandığını ve bu konuyla ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile konuşacağını belirten Karabağ, "Kentsel dönüşümü sadece belediye eliyle değil de müteahhitlik hizmetleri girmesiyle yapılabilecek noktaya getirmemiz lazım. 2-3 katlı imarları parselleri toplayarak müteahhitliğe elverişli noktaya getirmeye çalışıyoruz. Aziz Bey ile oturacağız. Yapılan önerileri ne kadar esnetebiliriz diye konuşup, dönüşüme başlanacak" dedi.

YENİ BİNA YAKINDA
Kentsel dönüşümün uzlaşmada tıkandığını vurgulayan Başkan Karabağ, "Aziz Bey'i bekliyoruz. Kentsel dönüşüm İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yetki alanında" dedi. Bayraklı Belediyesi'nin yeni hizmet binasının bir yıl içinde açılacağı müjdesini veren Karabağ, "Su basmanı çıktı. 4 kat bodrum betonu bu hafta bitiyor. İzolasyonları bitti. Amerikan menşeli bir izolasyon maddesi beklediğimiz için inşaat 3-4 ay bekledi. 2015'in başında yeni binaya geçeriz" dedi. Gençliğe yöneldiklerini belirten Karabağ, şöyle devam etti; "12 bin 300 genç seçmene mektup ile ulaştık. Kadınları çok önemsedik. 250-300 kişilik gönüllü kadın grubumuz 2 sefer evlere girdi. Bir dönem önceki çalışmaların halkın üzerinde bıraktığı izlenim de vardı. Bana oy vermeyen kesimin reaksiyon da duymuyordu. Öfkesi de yoktu. Sokağa çıktığımızda aldığımız tepkiler iyiydi. Dışarıdan bizi izleyenlerin aksine biraz ön yargılı arkadaşların aksine burada seçimi alacağımızı biliyoruz. Buna rağmen seçimde ikili hedefimiz vardı. Bu algı saldırılarıyla DSP'nin adayı 5 bin 800 oy aldı. Bunu 800'ü karşı oy. 5 bini ise yanılgıdan oy attı.13 bin oy farkla kazandık." Bayraklı Belediyesi'nin, İzmir'in en güzel manzarasına sahip yerlerinden olan tepede hazırladığı Teras Park projesinde çalışmalar sürüyor. 75. Yıl Mahallesi'nde yapılan projeyle bölgede yaşayanların rahat nefes alabileceği yepyeni bir yaşam alanı ilçeye kazandırılmış olacak. Belediye Başkanı Hasan Karabağ, yakın zamanda üç parkın birden hizmete gireceğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dönüşüm, belediye ve müteahhitlerle olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN