Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş olanakları yaratmalıyız

Giriş Tarihi: 18.5.2014

EGİKAD Başkanı Elmasoğlu, gençlerin en büyük probleminin işsizlik olduğunu belirtti, "Eğitimli gençlerin bir an önce hayata atılması gerekiyor" dedi

Ege İş Kadınları Derneği (EGİ- KAD) Başkanı Betül Elmasoğlu, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajında, gençlerin en büyük probleminin işsizlik olduğunu, işsizlerin en büyük kısmını bir türlü hayata atılamayan eğitimli gençlerin oluşturduğunu söyledi. Elmasoğlu, Türk gençliğinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladığını belirtti, "19 Mayıs, Ulu Önderimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlık mücadelesini başlattığı gündür. Bu mücadele yalnızca işgalci güçleri yurttan kovmak değil, Anadolu'yu ortaçağ karanlığından kurtarma mücadelesidir. Çağdaş anlamda 'aydınlanma' mücadelesidir. Ancak gençlere hediye edilen bu bayramı kutlarken, toplumun en umutsuz kesiminin işsiz gençler olduğunu görmek çok üzücü" dedi.

SOMA'YI UNUTMADI

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine genç nüfusta işsizlik oranının yüzde 18.7'ye, eksik ve yetersiz istihdam edilenlerle bu oranın yüzde 31 'e yükseldiği ülkemizde gençlere aydınlık bir gelecek sunulması için kolların sıvanması gerektiğini ifade eden Elmasoğlu, şöyle konuştu: "Genç işsizlere baktığımızda yüksek öğrenim gören kesimin daha fazla olduğunu görüyoruz. Bilimin ve aklın gösterdiği yolu gençlerimizin azmi ile birleştirerek, onlara iyi bir gelecek sunmak hepimizin görevi. Hem devlet, hem de iş dünyası olarak elele verip gençlere yeni iş olanakları yaratmamız gerekir." Betül Elmasoğlu, geçtiğimiz günlerde Soma'da hayatını kaybeden maden işçilerinin de yakınlarına başsağlığı diledi, "Hayatını kaybeden işçilere baktığımızda pek çoğunun genç olduğunu görüyoruz. İş bulamadığı için ekmeğini yerin altında arayan bu çaresiz gençleri, hayatlarının baharında yitirdik. İçlerinde çocuk denecek yaşta gençlerimiz de var. Çocuk işçiliği artık tarihe karışmalı. İş yerlerinde her türlü güvenlik tedbiri alınmalı ve bu tür işletmeler çok iyi denetlenmeli. Genç işsizlik üstelik geride kalan yakınlarını da düşününce, ne kadar çok insanın hayatının karardığını görüyoruz. Tüm Türk halkının başı sağolsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş olanakları yaratmalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN