Yaşam koçları üreticiyi bilgilendirecek

Giriş Tarihi: 19.5.2014

Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği sektörün önde gelen firmaları, tarım danışmanları ve üreticiyi fuarda buluşturacak

İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, "Anadolu EXPO Canlı Süt ve Besi Hayvanları Çiftlik Ekipmanları, Süt ve Et Teknolojileri ve Yem İhtisas Fuarları" için tarım danışmanlığı-çiftçi inceleme gezisi' düzenleyecek. 22 Mayısta başlayacak ve 4 gün sürecek olan Fuar, İzmir Ülkü Yarış Pisti'nde gerçekleşecek, sektörün önde gelen firmaları, tarım danışmanları ve üretici buluşacak. "Çiftçinin Yaşam Koçu" olarak adlandırılan tarım danışmanları, Birliğe üye olan yetiştiricilere; hayvanlarının sağlıklı yetişmesi, doğru besleme yöntemleri, süt veriminin artırılması gibi konularda yol gösteriyor. Danışmanlar, en yeni teknolojileri fuarda takip ederek, organizasyona katılma imkanı bulamayan üreticilere farklı çözüm alternatifleri sunacak. Danışmanlar ve geziye katılan yetiştiriciler ayrıca İzmir Tarım İl Müdürlüğü ve İzmir Kırmızı Et Üreticileri Birliği tarafından ayrı ayrı düzenlenecek "Hayvancılıkta sürdürülebilirlik ve karlılık için aile işletmeciliği forumu"na da katılma imkanı bulacak.

ÇİFTÇİ EĞİTİM GEZİLERİ ÖNEMLİ
Gezi ile ilgi bilgi veren İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştirici Birlikleri Tarım Danışmanları Yöneticisi Anıl Akbayramlar, amaçlarının yetiştiricilerin uzmanların tecrübelerinden üst düzeyde yararlanmasını sağlamak olduğunu belirtti, "Birlik olarak tarım danışmanlığı çerçevesinde düzenlediğimiz çiftçi inceleme gezilerini ve eğitimleri çok önemsiyoruz. Bu faaliyetleri verdiğimiz hizmetlerin bir parçası olarak görüyoruz. Çiftçi eğitim gezileri üyelerimizin ufkunu açıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşam koçları üreticiyi bilgilendirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN