Bu da yüzen köprü

Giriş Tarihi: 20.5.2014 16:51

Yapımı devam eden Hisarcık-Simav arası devlet yolunun Hisarcık ilçe güzergahında yarım kalan köprü inşaatının göl haline gelmiş suyun ortasındaki görüntüsü görenleri hayrete düşürüyor.

İlçeden geçen devlet yolunun Kır Yolu mevkiinde yapımına başlanan ve yarım kalan köprü inşaatının sulama kanalıyla çakışması sonucu kanaldan akan sular köprü çevresinde adeta küçük bir göl oluşturdu. Köprünün ayaklarının ve demir çubuklarının suyun içinde ve açıkta olması köprünün sağlamlığını tartışılır hale getirecek cinsten. Ayrıca köprü çevresinde oluşan ve derinliği yaklaşık 1-2 metreyi bulan su birikintisi ise özellikle küçük çocuklar ve hayvanlar için tehlike oluşturuyor. Bu arada köprünün yanına alternatif olarak açılan yolun zemininin çok kötü olması yüzünden yoldan traktörler haricinde otomobil türü araçlar geçememekte, bu yüzden çiftçiler çalışmak için arazilerine araçlarını köprünün yanında bırakıp yürüyerek gitmek zorunda kalmaktalar.

Hisarcık'lı çiftçiler 2-3 aydan beri köprünün suyun içinde adeta yüzdüğünü belirterek,' Kanal suyu köprünün yanından yer altından borularla karşıya geçirilse bu sıkıntı olmayacak. Köprünün altında oluşan küçük gölcük yüzünden arazilerimize çocuklarımızla gelmeye çekiniyoruz. Köprünün demir çubukları suyun içinde, bu durum köprünün ömrünü kısaltacaktır. Yol yapım firması bu duruma bir çözüm bulmalı, böyle giderse köprü tamamlanmadan yıkılacak' dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu da yüzen köprü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN