Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bunun neresi adalet?'

İZSU, Aliağa'nın Bozköy mahallesinde bir hayırsever tarafından yapılan su deposunu kapattı. Bu duruma tepki gösteren köylüler, "Suyumuzu geri verin" diye isyan etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi, köylere sağlıklı ve kesintisiz su verebilmek için su depolarını yeniliyor. İZSU Genel Müdürlüğü de Aliağa'nın orman köyü olan Bozköy mahallesinde bulunan bir hayırsever tarafından köyüne yaptırdığı su deposunun elektrik trafosunun panosunu ve vanalarını söktü, pompaları kapattı, enerji hattına da kilit vurdu. Yaşanan olaya kızan köy muhtarı Rafi Dönmez ve köylüler, "Orman köyümüzde Allah göstermesin eğer bir yangın çıkarsa, yok olup gideriz. suyumuzu geri verin" dedi. Bozköy'de 1997 yılında köyün ileri gelenlerinden Hacıoğlu Ali Şahin, kendine ait olan araziden sondaj yaparak su çıkardığını ifade eden Bozköy Muhtarı Rafi Dönmez, "Hayırsever Ali Şahin çıkardığı suyu köyde bulunan köylülerin arazilerini sulamaları, ekim sırasında kullanmaları için öncelikle elektrik tesisatını kurdurdu. Arkasından da hemen yanına bir su deposu yaptırdı. Sonra da köy muhtarlığına bağışladı. Tek isteği 'Ali Şahin Hayratı' olarak kullanılmasıydı" dedi.

'ANLAM VEREMEDİK'
Geçtiğimiz günlerde İZSU Menemen birimi görevlileri, köye gelerek köylünün kullandığı suyu bu depodan alamayacağını söylediğini belirten Dönmez, "İZSU yetkilileri su deposunu kullanıma kapattı. Ertesi gün ben muhtar olarak köyümün hayratının suyu açtım. İZSU yetkilileri kullandığımız öğrendi ve köye gelip önce elektrik trafosunun panosunu kökünden ve vanaları da söküp, pompaları kapattılar. Enerji hattına da kilidi vurdular. Anlaşmaya da çalıştık ama hiçbir geri dönüş olmadı. Bunun neresi adalet. Bir anlam veremedik. Bu işten Başkan Aziz Kocaoğlu'nun haberi olup olmadığını da bilmiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bunun neresi adalet?'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN