Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sessizce durdular çok şey anlattılar

Gediz Üniversitesi öğrencilerinin, "Bu hayat senin, madde kullanımına hayır" kampanyasına sessiz destek geldi. İki canlı heykel sanatçısı, madde bağımlılığına 3 saat böyle dikkat çekti

Giriş Tarihi: 23.5.2014
Gediz Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü (GESOS) öğrencilerinin "Bu Hayat Senin, Madde Kullanımına Hayır" projesi devam ediyor. Hem gençlerin hem de toplumun dikkatini çekmek ve bağımlılığa karşı bilinç oluşturabilmek amacıyla bu kez Yeşilay ile birlikte bir etkinlik gerçekleştirildi. Gediz'in canlı heykel sanatçısı öğrencileri Dilek Gülizar Bilen ve Mehmet Yağız Arık görev aldı. İç Mimarlık öğrencisi Dilek, bilgisayar mouse kablosunu koluna bağlayarak, "uyuşturucunun değil, bilginin bağımlısı ol" mesajı verdi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden Mehmet Yağız da önündeki şırıngayla destekledi. İzmirlilerin cadde ve sokaklarda sıkça gördüğü Dilek ve Mehmet Yağız, 3 saati aşkın hareketsiz durdu, hiçbir şey yapmadan çok şey ifade etti. Yeşilay'la beraber sigara ile uyuşturucunun zararlarını anlatan bir de sergi açıldı.

'GURUR DUYUYORUZ'
Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, hem GESOS üyelerini hem de canlı heykel sanatçısı öğrencilerini kutladı. Prof. Dr. Çevik, "Madde bağımlılığından bir kişiyi bile kurtarabilirsek, o bataktan bir gencimizi bile çekip alabilirsek ve çocukluk yaşlarına kadar inen uyuşturucu kullanımına karşı halkımızı biraz olsun uyarabilirsek büyük iş başarmış oluruz. Bu amaçla yola çıkan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sessizce durdular çok şey anlattılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN