Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soma için tek yürek olacaklar

Giriş Tarihi: 23.5.2014

Soma'da acılı aileleri ziyaret eden Yavuz Bingöl, "Yakında 35-40 sanatçı ile Karşıyaka'da dev bir organizasyon yapacağız" dedi

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ilçenin her noktasında arı gibi çalışan temizlik işçilerine moral ziyaretinde bulundu. Daha temiz bir Karşıyaka için yapılması gerekenleri anlatan Başkan Akpınar'a, birkaç gündür Soma ve Kınık'ta acılı aileleri ziyaret eden ünlü sanatçı Yavuz Bingöl de eşlik etti. Bingöl, önümüzdeki ay, Bostanlı'da, 35- 40 sanatçının katılımı ile dev bir yardım organizasyonu planladıklarını söyledi. Soma için kalıcı çözümler üretmek istediklerini belirten Bingöl, "Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar ile Soma için önemli projeler yapacağız. Oradaki durum, basından görüldüğü gibi değil. Orada olmak ve acıyı paylaşmak tarifsiz bir duygu. Kimsenin haberi olmayabilir ama Başkan Akpınar ve ekibi Soma'da önemli işler yapıyor. Yarın 10-12 sanatçı dostumuz ile yeniden köyleri gezeceğiz. Önümüzdeki ay ise 35- 40 sanatçının katılımı ile Bostanlı'da dev bir organizasyon yapacağız. SMS aracılığı ile toplanan yardımları da ailelere ulaştıracağız. Bu projenin hazırlıklarını yapıyoruz" diye konuştu.

YARDIM KAMPANYASI
Öte yandan Soma'da yaşanan ve tüm Türkiye'yi yasa boğan maden felaketinin ardından, acılı ailelerin yaralarını sarmak için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, hayırsever vatandaşların yoğun taleplerini de dikkate alarak yardım kampanyası başlattı, yüzlerce yardımsever harekete geçti. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, "Vatandaşlarımızın gösterdiği hassasiyete teşekkür ederim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soma için tek yürek olacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN