Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manisa'da Savaş gitti, Bektaş geldi

Manisa'da 1 yıl görev yapan Vali Abdurrahman Savaş önceki gece yayımlanan 'Valiler Kararnamesi' ile merkeze alındı. Yerine Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş atandı

Giriş Tarihi: 24.5.2014
Manisa'da tam 1 yıl görev yapan Vali Abdurrahman Savaş önceki gece yayımlanan Valiler kararnamesi ile merkeze alındı. Büyükşehir olan Manisa'ya Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş atandı. Manisa'dan merkeze alınan Vali Savaş, "1 yıl bir valinin hizmet edebilmesi ve yaptığı hizmetlerin değerlendirilmesi için kısa bir süre. Ancak valilikte atamalar için sebep sonuç ilişkisi aranmaz" dedi. Vali atamaları hakkındaki karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre, 19 ilin valisi değişti, 12 vali merkeze alındı. Manisa'ya geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Nevşehir Valiliğinden atanan Vali Abdurrahman Savaş yayımlanan kararnameyle merkez valisi oldu. Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası sonrası valinin değişmesi dikkat çekti. Ayrıca yeni kararnamede İzmir'den tek değişiklik Urla Kaymakamı Şehmus Günaydın'ın terfi alması oldu. Günaydın Kastamonu Valiliğine atandı. Merkez valiliğine atanan Vali Savaş, "1 yıl boyunca güzel hizmetler yaptık. Keyifle zamanların yanında zorlu süreçler atlattık. Manisa yerel seçimlerden sonra Büyükşehir oldu. Bu kentin önü açık. Yeni gelen vali arkadaşıma başarılar diliyorum. Manisa'da yapılacak çok iş var. Geleceğin parlayan yıldızı Manisa olacak" diye konuştu. Soma'da meydana gelen maden kazasının kendi valiliği döneminde olmasının hayatının en acı dönemi olduğunu ifade eden Savaş, Soma kazası sebebiyle merkeze alındığına inanmadığını söyledi, "Her valiler kararnamesi çıkarken valiler bunu bekler. Bunun bir sürpriz olduğu yorumu doğru olmaz" dedi.

'MUTLU OLACAĞIM'
Kastamonu'dan Manisa Valiliğine atanan Vali Erdoğan Bektaş da şehzadeler kenti Manisa'da görev yapmaktan mutlu olacağını ifade etti, "Manisa zor bir süreç geçirdi. Soma olayları hepimizin yüreğini yaktı. Manisa tarihi bir kent. Büyükşehir oldu. Manisa'da yapılacak çok fazla işimiz var. İnşallah Manisalılara layık olmaya çalışacağız" dedi. Daha önce Ege Bölgesi'nde bazı ilçelerde kaymakamlık görevinde bulunduğunu ve Ege'yi tanıdığını söyleyen Vali Bektaş, "Daha önceden kalan projeleri tamamlamak ve kentin tanıtımına katkı sağlamak öncelikli hedefimiz olacak" diye konuştu.

ERDOĞAN BEKTAŞ KİMDİR?
1960 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimi Trabzon Tonya'da, Liseyi Trabzon'da, Yüksek Öğrenimini İ.Ü. Hukuk Fakültesinde tamamladı. İstanbul'da Avukatlık ve Hakimlik stajı yaptı. İstanbul Valiliği Kaymakamlık Adaylığı, Söğüt, Aliağa Kaymakam Vekilliği, Mut, Karaçoban, Kurtalan, Osmaneli, Manyas, Söğütlü Kaymakamlığı, Elazığ ve Kırşehir Vali Yardımcılığı, İnegöl Kaymakamlığı, Üsküdar Kaymakamı ve Muş Valiliği görevlerinde bulunan Vali Erdoğan Bektaş Bakanlar Kurulunun kararı ile Kastamonu Valiliği görevine atandı. Vali Erdoğan Bektaş evli ve üç çocuk babasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa'da Savaş gitti, Bektaş geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN