Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne dediler?

Giriş Tarihi: 24.5.2014
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, her belediyede olduğu gibi Buca'da da personel fazlası olduğunu söyledi. Personel maaşlarını ödeme konusunda mali açıdan herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını söyleyen Piriştina, "Personel giderlerinin toplamda belediye giderlerinin yüzde 65'ini oluşturuyor" dedi.
Konuyla ilgili konuşan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Biz mazeret üreten değil hizmet üreten bir belediyecilik anlayışı ile sorunları aşıp kısa süre içinde de belediyecilik anlamında farkımızı orta koymak istiyoruz. Bu koltuğa şikayet etmek için değil hizmet üretmek için oturduk" dedi.
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da, "Herhangi bir sorun yok. Göreve geldiğimiz andan itibaren işçilerimizin sıkıntı yaşamaması için gerekli çalışmalar yapıldı. Bizim dönemimizde hiç bir arkadaşımız mağdur edilmeyecek" dedi.
Selçuk Belediye Başkanı Dr. Zeynel Bakıcı ise, "Göreve gelmeden önce taşeron işçilerimizin maaşları uzun süredir yatmıyormuş. Öncelikli işimiz memurlarımızın, sözleşmeli personelimizin, gerek kadrolu gerekse taşeron işçilerimizin ücretlerinin ödenmesidir" dedi.
Yatırım yapamayacak durumda olduklarını belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, "İşçi maaşlarını hepsini zamanında ödedik. Ama vergi dairelerine olan borçlarımız kalıyor. Hizmette eksikliğimiz oluyor. Yani işin püf noktası ilçe belediyelerin gelirlerinin arttırılması lazım" dedi.
Cari harcamalarda tasarrufa gideceklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bizim bütçemizde personel giderleri yüzde 27'lerde. Hizmet alımları buna dahil değil. Oran veremeyeceğim ama personel müdürünün verdiği rakam yüzde 30'ları geçmediği yönünde" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne dediler?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN