Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Organ bağışında örnek işbirliği

Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencileri, organ bağışında farkındalık yaratma etkinliği düzenledi

Giriş Tarihi: 24.5.2014
Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinden oluşan bir ekip ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim üyesi ve öğrencilerinin destekleri ile 'organ ve doku bağışı' farkındalık etkinliği yapıldı. Ziraat Fakültesi Feyzi Önder Konferans Salonu'nda yapılan etkinliğe konuk olan gazeteci Çağatay Çağlar deneyimlerini paylaştı. İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün amacı organ bağışı bilincinin yerleşmesine, gelişmesine, yaygınlaşmasına ve bağışların artmasına katkı sağlamak. Türkiye genelinde ilk sırada yer alan İzmir ilinde bağışçı sayısı 21 Mayıs itibari ile 10.059'a ulaştı. Bornova İlçesi'nde ise 10 aydır devam eden yoğun çalışmalar neticesinde bugüne dek 1.320 bağış gerçekleşti. Bu kapsamda Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinden oluşan bir ekip, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nün ev sahipliğinde ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. F. Akın Olgun, öğretim üyesi ve öğrencilerinin destekleri ile organ ve doku bağışı farkındalık etkinliği gerçekleştirdi. Doç. Dr. Bahriye Gülgün'ün sorumlusu olduğu, "Topluma hizmet uygulamaları" dersi kapsamında yapılan etkinliklere öğrenciler içten katılımlarıyla destek oldular.

BROŞÜR DAĞITILDI

Konuk konuşmacı Kalp Hastaları ve Kalp Nakillileri Derneği Başkanı kalp nakli olmuş ilk ve tek gazeteci Çağatay Çağlar, kendi süreci ve yaşadıklarından yola çıkarak organ bağışının önemine vurgu yaptı. Ayrıca konferans salonunun girişine organ bağışı standı kurularak konuyla ilgili el broşürleri dağıtıldı ve organ bağışında bulunmak isteyenlerin bağış işlemleri gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Organ bağışında örnek işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN